امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۱:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105936
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 55
رضا رابط امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به فعالان عرصه چاقوسازی اظهار کرد: نزدیک به 270 واحد مجوزدار در این صنف مشغول فعالیت ...

رضا رابط امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به فعالان عرصه چاقوسازی اظهار کرد: نزدیک به 270 واحد مجوزدار در این صنف مشغول فعالیت هستند.

وی در ادامه تصریح کرد: علاوه بر 270 واحد مجوزدار نزدیک به 40 نفر نیز بدون مجوز در روستاها و یا در منازل به کار چاقوسازی می‌پردازند.

این مسئول با اشاره به تغییر نام اتحادیه چاقوسازان به اتحادیه صنایع دستی استان زنجان گفت: با توجه به اینکه چاقو یکی از صنایع دستی مهم زنجانی‌ها بوده، نام اتحادیه چاقوسازان امسال به اتحادیه صنایع دستی تغییر نام یافته است.

رئیس اتحادیه صنایع دستی استان زنجان افزود: استادان بنام کمتری در این حرفه مشغول فعالیت هستند و افراد باقیمانده نیز انگشت شمارند.

رابط با بیان اینکه هنرمندی و خلاقیت منجر به ساخت محصولی با ارزش می‌شود،‌ عنوان کرد: امروز کار استادان برجسته چاقوسازی عتیقه به حساب می‌آید.

وی اضافه کرد: استادان برجسته عرصه چاقوسازی با تمام وجود خود به ساخت اثری هنری می‌پردازند به همین دلیل آثار آنان با دیگر آثار تفاوت بسیاری دارد و مشتری نیز این موضوع را به خوبی درک می‌کند.

این مسئول یادآور شد: کار دست چاقوسازان زنجانی به قدری از ظرافت و زیبایی برخوردار است که هر بیننده‌ای را به خود جذب می‌کند از این رو چاقوسازان زنجانی همیشه هنرمندان خوش استعدادی به حساب می‌آیند.
انتهای پیام/73013/ق20

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها