امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۸:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105947
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تبریز، صابر عباس‌زاده ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: پس از اطلاع از وقوع حادثه حریق ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تبریز، صابر عباس‌زاده ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: پس از اطلاع از وقوع حادثه حریق گاوداری متروکه و کشف اجساد دو نفر در داخل اتاقک گاوداری بلافاصله کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم جنائی و بررسی صحنه و بازپرس ویژه قتل در محل حاضر شده و صحنه به دقت مورد بررسی علمی قرار گرفت.

وی افزود: در نگاه اول موضوع حریق، عادی به نظر می‌رسید اما با بررسی بیشتر صحنه مشاهده شد اجساد در اثر حریق از بین رفته‌اند.

وی اضافه کرد: با تحقیقات میدانی مشخص شد گاوداری متعلق به فردی به هویت معلوم، مجرد، 25 ساله و معلول جسمی و حرکتی بوده و در آن محل اقامت داشته و محل مذکور بعد از فوت پدر وی به پاتوق افراد سابقه‌دار و معتاد تبدیل شده و افرادی شب‌ها در آنجا بیتوته می‌کردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: در نتیجه به منظور شناسائی جسد نفر دوم با ارجاع پرونده به این پلیس اقدامات گسترده پیرامون موضوع مبنی بر عمدی یا غیرعمدی بودن حریق انجام شد و یک بار دیگر صحنه حادثه مورد بررسی دقیق قرار گرفت.

وی تصریح کرد: از داخل خاکستر به جامانده یک عدد عصای معلولیت زیربغلی که ذوب شده بود کشف و از اولیاء دم متوفی اول در خصوص عصا و تعلق آن به وی تحقیق به عمل آمد و آنها بیان داشتند این عصا متعلق به متوفی ما نیست بلکه متعلق به فردی با هویت معلوم، 23 ساله معتاد و مجرد است که به کار تکدی‌گری مشغول بوده و شبها را به دلیل نداشتن جا نزد متوفی می‌ماند.

وی با بیان اینکه اولیاء دم فرد مذکور شناسائی شده و عصای مکشوفه به رویت آنان رسیده و مورد تایید آنها قرار گرفت خاطرنشان کرد: کارآگاهان با بررسی‌های بیشتر و پرینت مکالمات متوفی اول و شناسایی افراد معتادی که به گاوداری تردد داشتند متوجه شدند هر دو مقتول به اتهام اعتیاد مدتی پیش دستگیر و به کمپ منتقل شده‌اند.

 عباس‌زاده، کارآگاهان در ادامه تحقیقات با مراجعه به پلیس مواد مخدر به هویت اصلی متهم پی برده و با انجام اقدامات فنی و پلیسی در نهایت محل تردد وی شناسائی و در یک عملیات غافلگیرانه متهم دستگیر شد.

وی یادآور شد: متهم در ابتدا منکر هرگونه ارتباط با موضوع قتل شده ولی با بازجویی‌های علمی دقیق و ارائه مستندات و مدارک جمع آوری شده لب به اعتراف گشوده و بیان داشت: به دلیل اعتیاد یک ماه قبل از خانه بیرون زده و در تبریز در داخل پارک ها می‌خوابیدم تا اینکه با متوفی اول آشنا شده و چون او معلول بوده به وی کمک می‌کرده و او نیز در عوض اجازه می‌داد تا شب‌ها پیش او بمانم ولی چون متوفی دوم او را لو داده و به اتهام اعتیاد دستگیر و به کمپ برده شدم از وی کینه داشتم، لذا شب حادثه به نزد وی رفته و پس از استعمال شیشه با وی مشاجره کرده و سپس با چوب به سر متوفی دوم زده و وی فوت کرد و چون متوفی اول معلول بود و سر و صدا می‌کرد او را نیز با چوب زده و نقش زمین کردم. سپس چوب‌هایی که داخل محوطه بود را جمع‌آوری کرده و روی اجساد گذاشته و جهت عدم شناسائی اجساد آنها را آتش زدم.

رئیس پلیس آگاهی استان در پایان خاطرنشان کرد: با اعتراف صریح متهم، پرونده به دادسرا ارسال و متهم با قرار قانونی صادره روانه زندان شد.
انتهای پیام/60001/و40/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار