امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 25
۰۳:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105949
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرکرد، اکبر سلیمانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران چهارمحال و بختیاری با گرامی‌داشت هفته دولت اظهار کرد: ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرکرد، اکبر سلیمانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران چهارمحال و بختیاری با گرامی‌داشت هفته دولت اظهار کرد: ما در تلاش هستیم تا با اجرای دقیق برنامه‌های طرح تحول نظام سلامت در این استان کیفیت خدمات درمانی را افزایش دهیم و نیازمندی‌هایمان را به سایر استان‌ها کاهش دهیم.

وی افزود: تلاش می‌کنیم که از نظر خدمات درمانی به یک استان کاملا خودکفا تبدیل شویم و به نقطه‌ای برسیم که بتوانیم بیمار از استان‌های دیگر به‌خصوص از استان خوزستان جذب کنیم.

معاونت درمان دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد بیان داشت: افزایش دسترسی به خدمات درمانی در شهرستان‌ها و نقاط محروم این استان، افزایش تخت‌های بیمارستانی و همچنین افزایش پزشکان متخصص از دیگر برنامه‌های ما در دانشگاه علوم‌ پزشکی است.

سلیمانی گفت: در تلاش هستیم ظرف مدت پنج سال آینده مشکل فضای فیزیکی بیمارستان‌های استان را برطرف کنیم و خدمات تخصصی و فوق‌تخصصی موجود دراستان چهارمحال و بختیاری را افزایش دهیم.

وی تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تعداد تخت‌های بیمارستانی فعال در این استان ظرف مدت پنج سال آینده دو برابر می‌شود که این امر در راستای ارائه خدمات مناسب به مردم تاثیر به‌سزایی دارد.

سلیمانی با بیان اینکه در حال حاضر 10 تا 15 درصد از زوجین با مشکل ناباروری مواجه هستند، خاطرنشان کرد: این زوجین برای درمان خود مجبورند به استان‌های همجوار به‌خصوص اصفهان و یزد بروند که این امر هزینه درمان آن‌ها را افزایش می‌دهد و در تلاش هستیم ظرف مدت سه سال آینده این مشکل را نیز برطرف کنیم.

معاونت درمان دانشگاه علوم‌ پزشکی شهرکرد گفت: پیوند کلیه یکی دیگر از مشکلات درمانی است که در استان چهارمحال و بختیاری وجود دارد و به محض اعلام آمادگی شخصی برای اهداء کلیه، قسمت پیوند کلیه در بیمارستان‌های این استان راه‌اندازی می‌شود.

وی نوروسرجری (مغز و اعصاب) را یکی دیگر از مشکلات موجود در بحث درمان به‌خصوص در شهرستان لردگان عنوان کرد و تصریح کرد: در تلاش هستیم تا در این زمینه نیز با انجام اقدامات لازم این مشکل مردم لردگان را برطرف کنیم.

سلیمانی با اشاره به چالش‌های موجود در معاونت درمان دانشگاه علوم‌ پزشکی شهرکرد، عنوان کرد: نبود نیروی متخصص به تناسب افزایش خدمات و کمبود اعتبارات از مهم‌ترین مشکلاتی است که ما در حوزه درمان با آن‌ها دست به گریبان هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در بخش سوانح و سوختگی در استان چهارمحال و بختیاری پزشکان قادر هستند به افرادی که تا 35 درصد دچار سوختگی هستند خدمات ارائه دهند و سوختگی با شدت بیشتر را به استان اصفهان اعزام می‌‌کنند.

انتهای پیام/68001/ط30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها