امروز : سه شنبه ۶ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 27
۱۴:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105950
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 7
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان بیان داشت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر اینکه خط ADSL آنها هک شده و شخصی مخفیانه از پهنای باند آنها استفاده می کند، رسیدگی به موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

این مقام مسئول عنوان داشت: بلافاصله در این زمینه پرونده تشکیل و تحقیقات برای شناسایی و دستگیری عامل و یا عاملان هک خطوط اینترنت شاکیان آغاز شد که سرانجام پس از بررسی های علمی و تخصصی در محیط سایبر و بازبینی سیستم های شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت هویت فردی که اقدام به این عمل مجرمانه کرده بود به دست آمد.

وی افزود: متهم که جوانی 22 ساله اهل و ساکن اصفهان است طی هماهنگی با مقام قضایی طی یک عملیات ضربتی در منزلش توسط ماموران دستگیر شد.

سرهنگ مرتضوی با بیان اینکه در بررسی سیستم های حامل داده رایانه متهم تعداد زیادی نرم افزار هک و نفوذ کشف شد، گفت: متهم هنگامی با مدارک و مستندات غیر قابل انکار پلیس مواجه شد به بزه انتسابی خود اقرار و انگیزه اش از این کار را استفاده رایگان از پهنای باند دیگران برای کارهای روزمره خود از اینترنت عنوان کرد.

رئیس پلیس فتای استان اصفهان عنوان داشت: برای جلوگیری از نفوذ افراد هکر به مودم ADSL توصیه می کنیم رمز پیش فرض مودم ADSL خود را هر از چند گاهی تغییر دهید و از رمزهای پیچیده برای نام کاربری خود استفاده کرده و از دانلود فایل های ناشناس پرهیز شود.

سرهنگ مرتضوی افزایش تنظیمات امنیتی مودم را از دیگر اقدامات موثر برای سد کردن راه نفوذ هکرها عنوان کرد و اظهار داشت: توصیه دیگر ما به شهروندان این است که ریز مصرف پهنای باند اینترنت خود را بررسی تا در صورت مغایرت موضوع را به پلیس فتا گزارش دهند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها