امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 17
۰۳:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105955
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
  به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، رسول دیناروند امروز در نشستی خبری در تشریح عملکرد یک ساله سازمان غذا و دارو گفت: در 6 ماهه بعد از شروع ...

  به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، رسول دیناروند امروز در نشستی خبری در تشریح عملکرد یک ساله سازمان غذا و دارو گفت: در 6 ماهه بعد از شروع مسئولیتم در وزارت بهداشت، کنترل قیمت دارو را به خوبی اجرا کرده و به قول خود عمل کرده‌ایم و نه تنها آرامش در حوزه دارو با ثبات بیشتر بازگشته بلکه در تأمین دارو نیز به آرامش رسیده‌ایم.

وی ادامه داد: اصلاح قیمت برای داروهای تولید داخل نداشته‌ایم و اگر شده برای جبران افزایش هزینه‌هایی است که انجام شده است اما نمی‌خواهیم تولید داخل ضربه بخورد و سودآوری خود را از دست بدهد بنابراین قیمت داروهای زیان‌ده اصلاح قیمت خواهد شد.

دیناروند از کنترل قیمت و اصلاح آن در 6 ماهه دوم سال برای داروهای وارداتی خبر داد و گفت: این داروها که بیشتر برای بیماران خاص و صعب‌العلاج خواهند بود به طور میانگین کاهش قیمت 28 درصدی خواهند داشت البته قیمت برخی اقلام تا 60 یا 70 درصد هم کاهش پیدا می کند که شامل 200 قلم داروی وارداتی می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، حوزه غذا و تأمین سلامت آن را مهمتر از حوزه دارو دانست و گفت: وظیفه مادر وزارت بهداشت در این حوزه سنگین‌ است اما نیاز به تحول داریم و با ابزار گذشته نمی‌توانیم پاسخگوی نیازها باشیم.

رئیس سازمان غذا و دارو در مورد مصرف روغن پالم در لبنیات گفت: سال گذشته بیش از 700 هزار تن روغن پالم به کشور وارد کشور شده که امسال با کاهش 300 هزار تنی، 400 هزار تن وارد خواهد شد که اگر مصرف شود سرانه مصرف آن در ایران مشابه سرانه مصرف در دنیاست.

دیناروند گفت: روغن پالم، سم نیست اما به علت داشتن روغن اشباع نسبت به سایر روغنهای نباتی در درجه پایین تری است. سال گذشته در 50 درصد روغن‌های مصرفی از پالم استفاده شده که امسال به 30 درصد کاهش می‌یابد و نباید بیشتر از این باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها