امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۳:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105956
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، بیمارستان پیامبر اعظم (ص) به عنوان بیمارستانی که گفته می‌شود بزرگترین بیمارستان تامین اجتماعی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، بیمارستان پیامبر اعظم (ص) به عنوان بیمارستانی که گفته می‌شود بزرگترین بیمارستان تامین اجتماعی در جنوب شرق کشور است به علت عدم تامین پارکینگ مورد نیاز و مشکلات مربوط به شبکه فاضلاب برای خدمت‌رسانی به بیماران کرمانی آماده نیست.

یکم شهریور رسید، اما خبر افتتاح بیمارستان پیامبر اعظم (ص) نرسید

بیش از یک میلیون نفر از جمعیت 3 میلیون نفری استان کرمان زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی هستند، اما از آن جا که چهار دهه از فعالیت بیمارستان 150 تخت‌خوابی آیت‌الله کاشانی کرمان می‌گذرد، بیمه‌شدگان تامین اجتماعی در کرمان با مشکلات زیادی برای درمان خود مواجه‌اند، همیشه تعداد زیادی از بیماران در بیمارستان کاشانی کرمان حضور دارند و به علت کمبود امکانات خدمات مطلوبی به آنها ارائه نمی‌شود.

این در حالی‌ است، عملیات اجرایی بیمارستان پیامبر اعظم (ص) به عنوان بیمارستانی که گفته می‌شود بزرگترین بیمارستان تامین اجتماعی در جنوب‌شرق کشور است از سال 84 در مجاورت بیمارستان آیت‌الله کاشانی آغاز شده و مراحل پایانی ساخت و ساز را هم طی کرده است.

بیمارستان 300 تختخوابی پیامبر اعظم (ص) کرمان با 300 هزار متر مربع زیربنا در پنج طبقه ساخته شده است و قرار بود این مرکز درمانی در اول شهریور ماه سال جاری افتتاح شود، اما یکم شهریور ماه از راه رسید بدون اینکه خبر افتتاح بیمارستان پیامبر اعظم (ص) برسد.

نصب تجهیزات پیشرفته در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) کرمان 

علیرضا رزم‌حسینی استاندار کرمان جمعه گذشته برای بررسی آخرین وضعیت بیمارستان تازه ساخت پیامبر اعظم (ص) به این مرکز درمانی رفت و از بخش‌های مختلف بیمارستان مذکور بازدید به‌عمل آورد و سپس جلسه‌ای برای رفع مشکلات بیمارستان پیامبر اعظم (ص) تشکیل شد.

مدیر‌ تامین درمان سازمان تامین اجتما‌عی استان کرمان با ارائه گزارشی در باره بیمارستان پیامبر اعظم (ص) به استاندار کرمان اظهار داشت: بیمارستان پیامبر اعظم (ص) یکی از بزرگترین پروژه‌های درمانی سازمان تامین اجتما‌عی است و همه تجهیزات این بیمارستان پیشرفته و مطابق با استانداردهای روز است.

امین فخر بیان داشت: با مشکل تامین آب برای بیمارستان پیامبر اعظم (ص) مواجه هستیم و از زمان استاندار سابق کرمان تاکنون پیگیری‌ها برای رفع این مشکل ادامه دارد، اما به نتیجه مشخصی نرسیده‌ایم، زیرا اداره آب و فاضلاب استان کرمان اعطای انشعاب جدید و طرح توسعه و اصلاح شبکه را منوط به پرداخت بیش از یک میلیارد و 180 میلیون تومان می‌داند.

وی در ادامه سخنان خود پرداخت مبلغ درخواستی اداره آب و فاضلاب استان کرمان را ناممکن دانست و خواستار ارائه تخفیف 50 درصدی هزینه انشعاب آب برای بیمارستان پیامبر اعظم (ص) شد.

اما محمد طاهری مدیرکل آب و فاضلاب استان کرمان هم با اشاره به اینکه یک تیم کارشناسی بحث مربوط به تامین آب بیمارستان پیامبر اعظم (ص) را مورد بررسی قرار داده است و اعداد و رقم را بازنگری و تعدیل کرده است، گفت: هزینه‌های توسعه شبکه فاضلاب بیمارستان پیامبر اعظم (ص) باید پرداخت شود تا بتوانیم خدمات مورد نیاز را ارائه دهیم.

مسئولان بیمارستان باید برای ساخت پارکینگ تعهد محضری بدهند

شهردار کرمان هم در این نشست با بیان اینکه بیمارستان‌ها کرمان در شان کرمان و مردم نبود و خدمات تامین اجتماعی مطلوبی به بیمه‌شدگان ارائه نمی‌شد، اظهار داشت: ساخت بیمارستان پیامبر اعظم (ص) جای تقدیر و تشکر دارد.

ابوالقاسم سیف‌اللهی ادامه داد: شهرداری کرمان در زمینه ارائه هزینه پروانه بیمارستان پیامبر اعظم (ص) که سه و نیم میلیارد تومان بود، تخفیف زیادی داد و قرار بود، یک میلیارد تومان به‌صورت اقساط به شهرداری کرمان پرداخت شود که هنوز بخشی از این مبلغ پرداخت نشده است.

وی با تاکید بر اینکه پارکینگ‌های مورد نیاز بیمارستان پیامبر اعظم (ص) کرمان تامین نشده است، تصریح کرد: اگر این بیمارستان بدون پارکینگ افتتاح شود، گره ترافیکی بدی را ایجاد می‌کند.

شهردار کرمان عنوان کرد: باید پارکینگ‌های بیمارستان پیامبر اعظم (ص) تامین شود و اگر می‌خواهند افتتاح رسمی برای این مرکز درمانی داشته باشند باید تعهد رسمی دهند، پارکینگ‌ها را می‌سازند، زیرا در صورت عدم ساخت پارکینگ در آینده شاهد ایجاد حواشی زیادی هستیم و مردم کرمان، شهرداری را متهم به سهل‌انگاری می‌کنند.

سیف‌اللهی بیان داشت: قرار بود، 420 پارکینگ برای بیمارستان پیامبر اعظم (ص) تامین شود که فقط 140 پارکینگ در محوطه بیمارستان مشخص شده است در حالی که این بیمارستان در هر شیفت کاری بیش از 300 نفر نیرو دارد.

گذشتن از پارکینگ‌های بیمارستان پیامبر اعظم (ص) خیانت به شهر کرمان است

وی اضافه کرد: گذشتن از ساخت پارکینگ برای بیمارستان پیامبر اعظم (ص) خیانت به شهر کرمان است.

شهردار کرمان خاطرنشان کرد: ما کمک زیادی برای ساخت و راه‌اندازی بیمارستان پیامبر اعظم (ع)  کردیم، اما اگر پارکینگ‌های این بیمارستان تامین نشوند، گره‌های ترافیکی برای شهر ایجاد می‌کند.

سیف‌اللهی افزود: شهرداری کرمان برای ساخت پیاده‌رو و فضای سبز رایگان برای بیمارستان پیامبر اعظم (ص) آمادگی دارد و زمین برای پارکینگ این بیمارستان هم داریم.

وی با اشاره به اینکه قرار بود، پارکینگ‌های بیمارستان پیامبر اعظم (ص) در داخل و به صورت دو یا سه طبقه ساخته شود، تصریح کرد: مسئولان بیمارستان تا تعهد محضری رسمی ندهند، نمی‌شود این بیمارستان را افتتاح کرد، مگر اینکه استاندار کرمان دستور این کار را بدهد و پاسخگو هم باشد.

شهردار کرمان ادامه داد: اگر پارکینگ‌های بیمارستان پیامبر اعظم (ص) ساخته نشود، در زمان افتتاح این بیمارستان جلوی در این مجموعه می‌خوابم و نمی‌گذارم، افتتاح شود، زیرا نمی‌توان از حق مردم گذشت و آیندگان ما را قضاوت می‌کنند.

ضرب‌العجل استاندار رکمان برای تعیین‌تکلیف بیمارستان پیامبر اعظم (ص)

اما استاندار کرمان با دست‌مریزاد گفتن به سازمان تامین اجتماعی برای ساخت بیمارستان پیامبر اعظم (ص) بیان داشت: کرمانی‌ها سال‌ها از این بیمارستان استفاده می‌کنند و خدمات خوبی به مردم ارائه می‌شود.

علیرضا رزم‌حسینی با اشاره به اینکه مسئولیت‌های اجتماعی را نمی‌توان نادیده گرفت، افزود: جلساتی را با شهردار و شورای شهر کرمان برگزار کرده‌ام که در این جلسات درباره اعتراضات مردم و مسئولان به علت ترافیک و مشکلات شهر مطالب زیادی مطرح می‌شود.

وی خواستار برگزاری جلسه فوری برای تعیین تکلیف وضعیت بیمارستان پیامبر اعظم (ص) کرمان شد و ادامه داد: آخرین تصمیمات اخذ شده برای این بیمارستان به سازمان تامین اجتماعی کشور ارائه شود.

رزم‌حسینی اضافه کرد: مسئولان بیمارستان پیامبر اعظم (ص) کرمان باید به شهرداری برای ساخت پارکینگ‌های مورد نیاز تعهد دهند.

آماده واگذاری بیمارستان‌های نیمه‌تمام کرمان به بخش خصوصی هستیم

همچنین استاندار کرمان در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس اظهار داشت: بیمارستان های نیمه‌تمام زیادی در استان کرمان داریم که ظرفیت واگذاری این بیمارستان‌ها به بخش خصوصی وجود دارد.

رزم‌حسینی افزود: بر اساس قانونی که اخیرا ابلاغ کرده‌اند، پروژه‌های آموزشی، فرهنگی، خدماتی و درمانی با پیشرفت فیزیکی کمتر از 50 درصد را دولت می‌تواند به بخش خصوصی واگذار کند.

وی عنوان کرد: اگر فردی می‌خواهد، بیمارستان جدیدی را در استان کرمان احداث کند، بیاید و بیمارستان نیمه‌تمامی را که مانده است از دولت بردارد، آن را بخرد و یا بر اساس قرارداد حداقل برای 10 سال خدمات را به دولت ارائه دهد.

کرمان و سیرجان با کمبود بیمارستان مواجه‌اند

استاندار کرمان تصریح کرد: کمبود بیمارستان دولتی در کرمان و سیرجان داریم و بخش خصوصی می‌تواند برای ساخت بیمارستان در استان کرمان و به ویژه کرمان و سیرجان وارد عمل شود.

به گزارش فارس با توجه به اینکه بیمارستان پیامبر اعظم (ص) کرمان دارای امکانات بیمارستانی پیشرفته است و ظرفیت خدمت‌رسانی به مردم استان‌های مجاور استان کرمان را هم دارد به نظر می‌رسد، مسئولان باید هرچه سریع‌تر نسبت به رفع مشکلات این مرکز درمانی اقدام کنند تا به‌زودی شاهد آغاز به‌کار بیمارستان و ارائه مذکور خدمات به بیماران باشیم.

==============

گزارش از مهسا حقانیت

==============

انتهای پیام/80019/و40/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها