امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۶:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105958
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرکرد، حمید رئیسی ظهر امروز در جمع خبرنگاران چهارمحال و بختیاری با گرامیداشت هفته دولت اظهار کرد: در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرکرد، حمید رئیسی ظهر امروز در جمع خبرنگاران چهارمحال و بختیاری با گرامیداشت هفته دولت اظهار کرد: در حال حاضر دانشگاه علوم‌ پزشکی شهرکرد 40 خانه بهداشت و 32 پروژه دیگر در دست ساخت دارد.

وی افزود: اعتبار پیش‌بینی شده برای تکمیل و بهره‌برداری از این تعداد پروژه 100 میلیارد ریال است که با توجه به جدول زمان‌بندی، مشخص شده 40 خانه بهداشت این استان تا 22 بهمن سال جاری افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

رئیسی بیان داشت: با توجه به بسته هتلینگ و ارتقای کیفیت خدمات در طرح نظام تحول سلامت در این استان همه بیمارستان‌ها در حال تعمیرات اساسی هستند و مشکلات آن‌ها در این زمینه برطرف می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد گفت: تا دو ماه آینده تعمیرات بیمارستان‌های این استان به صورت کامل انجام می‌شود و همه تخت‌ها عوض و تخت‌های نو بر اساس استانداردهای روز جایگزین آن‌ها می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 40 خانه بهداشت در این استان در دست احداث هستند، تصریح کرد: اعتبار مورد نیاز آن‌ها برای تکمیل و بهره‌برداری 32 میلیارد ریال است.

رئیسی تاکید کرد: این تعداد خانه بهداشت اکثرا با زیربنایی 90 متر در دست ساخت هستند و از پیشرفت فیزیکی 5 تا 28 درصدی برخوردار هستند که اعتبار مورد نیاز آن‌ها تامین شده و حداکثر تا 22 بهمن سال جاری تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد از وجود مرکز بهداشتی درمانی فعال در این استان خبر داد و افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان سال آینده این تعداد به صورت کامل تعمیر و مرمت می‌شود.

وی از رشد 22 درصدی اعتبارات جاری دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد در سال جاری خبر داد و اذعان داشت: در سال جاری دانشگاه 95 میلیارد بدهکار بوده که این امر برای ما دردسر شده، ولی این میزان تا امروز به 50 میلیارد تومان رسیده که نزدیک به 450 میلیاردتومان آن را پرداخت کرده‌ایم.

رئیسی خاطرنشان کرد: استاندار محترم چهارمحال و بختیاری از اعتبارات ماده 180 مبلغ 80 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل پروژه‌های عمرانی به دانشگاه علوم‌پزشکی تخصیص داده است که با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته درصد زیادی از این میزان اعتبار در شهرستان لردگان هزینه خواهد شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دانشگاه علوم‌پزشکی 7 هزار نیرو دارد خاطرنشان کرد: از این میزان نیرو 2 هزار و 500 نفر آن‌ها قراردادی هستند که سالانه 400 میلیارد ریال از درآمدهای دانشگاه صرف پرداخت حقوق و مزایای آن‌ها می‌شود.

انتهای پیام/68001/ب30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها