امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۴:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105959
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرکرد، رضا محمدی ظهر امروز در جمع خبرنگاران چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: در طرح تحول نظام سلامت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرکرد، رضا محمدی ظهر امروز در جمع خبرنگاران چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: در طرح تحول نظام سلامت تامین غذا و دارو از اولویت‌های بسیار مهم به‌شمار می‌رود.

وی افزود: با توجه به بدهی‌های دانشگاه علوم‌ پزشکی شهرکرد به شرکت‌های داروساز در سال‌های گذشته، تامین دارو برای ما در سال جاری سخت شده بود که با توجه به پیگیری‌های انجام گرفته 100 درصد اعتبار مورد نیاز در زمینه دارو تامین شده است.

محمدی بیان داشت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان‌های این استان، هیچ فردی برای تامین دارو به خارج از بیمارستان ارجاع داده نمی‌شود و همچنین داروی بیماران بیماری‌های خاص نیز تامین شده و داروهای داخلی به صورت رایگان و داروهای خارجی نیز سهم بیمار در پرداخت هزینه‌ها بسیار ناچیز است.

معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم‌ پزشکی شهرکرد گفت: در زمینه تامین داروهای بیماران سرطانی هزینه‌ها بسیار بالا است و با توجه به کمک‌هایی که صورت می‌گیرد باز هم سهم بیمار در پرداخت هزینه‌ها بالا می‌باشد که ما منظر ابلاغ بسته حمایتی هفتم در طرح تحول نظام سلامت هستیم.

وی از تحت پوشش بودن 300 کارگاه و کارخانه محصولات لبنی، آب معدنی و شیر خشک در این استان خبر داد و افزود: مشکل ما در این زمینه بحث ایمنی مواد غذایی است.

محمدی اذعان داشت: در زمینه آزمایش کنترل مواد غذایی در استان چهارمحال و بختیاری هیچ‌گونه مشکلی وجود ندارد و ما کلیه آزمایشات مورد نیاز کارخانجات استان را انجام می‌دهیم.

معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم‌ پزشکی شهرکرد گفت: ایمنی غذا یکی از مهم‌ترین معضلات جامعه است که متاسفانه کمتر به آن‌ پرداخته می‌شود.

انتهای پیام/68001/ط20/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها