امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۲۲:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105964
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 56
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد آقاجانی اعلام کرد: اهداف اصلی برنامه نظام تحول سلامت حفاظت مالی از شهروندان در برابر هزینه های ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد آقاجانی اعلام کرد: اهداف اصلی برنامه نظام تحول سلامت حفاظت مالی از شهروندان در برابر هزینه های سلامت، ساماندهی خدمات بیمارستانی و ارتقاء کیفیت آن و دسترسی عادلانه مردم به خدمات درمانی است.

وی افزود: حفاظت مالی شهروندان در برابر هزینه‌های سلامت با محوریت اقشار آسیب‌پذیر، از طریق ساماندهی تأمین خدمات بیمارستانی و کاهش پرداخت سهم بیماران در بیمارستان‌های وابسته به وزارت بهداشت از 15 اردیبهشت ماه در کشور اجرا شد.

آقاجانی گفت: در این مدت میزان پرداختی بیماران بستری در بیمارستان های دولتی در خدمات مشمول برنامه از 37 به 7 درصد رسیده است وهموطنان بستری واجد بیمه پایه سلامت تنها 10درصد از مبلغ صورتحساب تنظیمی مشمول این برنامه را بر اساس تعرفه و قیمت مصوب پرداخت می کنند.

معاون درمان وزیر بهداشت گفت: از سوی دیگر روستائیان، عشایر و ساکنین شهرهای زیر 20 هزار نفر (دارای دفترچه بیمه روستایی) و سایر افرادی که از طریق نظام ارجاع به بیمارستانهای مشمول برنامه مراجعه می‌کنند، 5 درصد از هزینه خدمات را پرداخت می‌کنند. 

وی ادامه داد: بر اساس برآوردهای صورت گرفته طی اجرای  این برنامه نزدیک به یک میلیون و 800 هزار نفر از این خدمات بهره مند شده‌اند.

وی ادامه داد: بیمارستانهای مشمول از ابتدای اجرای برنامه به ارائه تمام خدمات تشخیصی و درمانی، دارو، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی  به تمامی بیماران بستری در همان بیمارستان یا در زنجیره تأمین خدمات مکلف شده‌اند که ضوابط این امر به دانشگاه ها ابلاغ شده است.

آقاجانی گفت: بر اساس این برنامه در صورتی که بیمارستانی امکان ارائه همه خدمات مورد نیاز بیمار را نداشته باشد براساس زنجیره ارجاع بین بیمارستانی مصوب ستاد اجرایی دانشگاه، عمل خواهد کرد و مسئولیت و هزینه های نقل و انتقال بیماران (آمبولانس) و هزینه خدمات ارائه شده به عهده بیمارستان ارجاع دهنده است.

وی ادامه داد: همچنین ما به التفاوت تعرفه ها با تعهدات بیمه ای و خدمات ضروری و حیاتی خارج از بسته بیمه پایه مشمول این برنامه قرار می گیرند.

آقاجانی تأکید کرد: با توجه به تأثیر بسیار زیاد خدمات اورژانسی بر شاخص های سلامت، بیماران تحت نظر که زمان برای آنها حیاتی است از حمایت بیشتری در این طرح برخوردار خواهند بود. 

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها