امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۱:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105969
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز در میزگرد توسعه مشارکت در آموزش و پرورش که ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز در میزگرد توسعه مشارکت در آموزش و پرورش که در سی و یکمین اجلاس رؤسای آموزش و پرورش مدارس کشور در مرکز همایش‌های رازی برگزار شد، در سخنانی اظهار داشت: یک میلیون دانش آموز در مدارس غیردولتی درس می‌خوانند اما حدود 500 هزار صندلی خالی در این مدارس وجود دارد که یکی از راه‌های ورود دانش‌آموزان و مشارکت مردم در مدارس غیردولتی خرید صندلی‌های خالی این مدارس است.

وی ادامه داد: بر اساس گزارش‌ها، شوراهای آموزش و پرورش در این دولت نسبت به دولت قبل فعال‌تر هستند و وزیر کشور نیز حمایت خوبی از شوراها داشته است.

فانی به مدارس هیأت امنایی اشاره کرد و افزود: باید دقت کنیم نظارت خوبی بر آنها داشته باشیم اما نظارت‌ها بر آنها مطلوب نیست و مدیران باید بر مدیریت این مدارس نظارت بیشتری داشته باشند.

وزیر آموزش و پرورش امسال باید توجه داشته باشیم که نظارت آموزش و پرورش در مدارس دولتی و غیردولتی بر عهده معاونت آموزشی و تربیتی مناطق دنبال شود و بدین وسیله کیفیت مدارس تأمین شود.

مرضیه گرد معاون وزیر و رئیس مدارس غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش نیز در سخنانی بیان داشت: صدور مجوز مدارس غیرانتفاعی باید خیلی سریع صورت گیرد.

وی ادامه داد: بحث ساماندهی مدارس غیردولتی را در نظر داریم و بعد از 20 سال الگوی شهریه‌ای که در قانون تعیین شده بود امسال برای نخستین بار ابلاغ شد و در سال گذشته نیز بسته حمایتی با 7 راهکار ارائه داد.

وی ادامه داد: میانگین صدور مجوز را به 20 روز رساندیم و در بحث تسهیلات بانکی نیز پول‌های مدارس غیردولتی را تجمیع کردیم که سودهای خوبی داشته باشیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار