امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۰۰:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105970
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مرتضی رئیسی معاون وزیر و رئیس سازمان توسعه، نوسازی و تجهیز مدارس کشور در میزگرد ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مرتضی رئیسی معاون وزیر و رئیس سازمان توسعه، نوسازی و تجهیز مدارس کشور در میزگرد توسعه مشارکت در آموزش و پرورش در سخنانی بیان داشت: در سند تحول 8 هدف ذکر شده است در هدف کلان 3 به عدالت آموزشی و در هدف کلان 6 به بهسازی و فضای فیزیکی مدارس پرداخته شده است.

وی ادامه داد: برای بحث غذا و فیزیک مدارس 12 راهکار پیشنهاد شده است که یکی از آنها مشارکت خیرین در مدرسه‌سازی و نامگذاری مراکز به نام آنهاست و ضمن اینکه از منابع دولتی استفاده می‌کنیم باید به سمت منابع جدید و منابع سایر دستگاه‌های حقیقی و حقوقی برویم.

رئیسی یادآور شد: سهم ما از اعتبارات استانی در سال 84، 20.91 بوده است و در سال 92 به 8 درصد رسیده است و طی برنامه چهارم و پنجم 12 هزار و 870 میلیارد تومان اعتبار داشتیم  که به ازای هر دانش‌آموز در برنامه چهارم و پنجم 530 هزار تومان اعتبار عمرانی داده شده است و در طی برنامه پنجم اعتبار عمرانی به ازای هر دانش‌آموز 273 هزار تومان است.

رئیس سازمان توسعه، نوسازی و تجهیز مدارس گفت: 53 میلیون مترمربع تملک آموزشی وجود دارد و باید به ازای هر دانش‌آموز 5.2 مترمربع فضای آموزشی استاندارد داشته باشیم.

وی در خصوص فضای ورزشی ادامه داد: 3700 سالن ورزشی در کشور داریم که در مجموع 2 میلیون مترمربع فضای سرپوشیده وجود دارد و به ازای هر دانش‌آموز 0.17 درصد فضا است و 800 پروژه نیمه تمام ورزشی در کشور وجود دارد.

رئیسی اضافه کرد: در فضای پرورشی نیز 0.48 مترمربع فضای پرورشی داریم و در خصوص بحث مشارکت نیز اعتقاد دارم باید خیرین موجود را حفظ کنیم چرا که در 16 سال گذشته برای ساخت مراکز آموزشی 2100 میلیارد تومان از خیرین جذب شده است.

وی با بیان اینکه 5400 پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد گفت: طبق قانون خیرین می‌توانند پروژه‌های زیر 70 درصد پیشرفت را به پایان برسانند و از ابتدای سال تاکنون 154 پروژه به خیرین واگذار شده است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور خاطر نشان کرد: در بحث استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی مدارس 300 میلیارد تومان بودجه اختصاص داده شده بود که 60 میلیارد تومان آن تخصیص داده شده است.

حجت‌الاسلام ناصری معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش نیز اظهار داشت: مجلس اجازه فروش املاکمان را می‌دهد و در سال 92 نیز 121 مورد املاک فروخته شد و مبالغی نیز به خزانه واریز شده است اما گرفتن پول از خزانه با مشکلاتی روبرو است.

وی یادآور شد:‌ هر کس در فروش املاک مازاد آموزش و پرورش تلاش کند به آن پاداشی در حد یک ماه حقوق و مزایا پرداخت می‌کنیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها