امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۱:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105983
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ناصر سودانی نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه) در نشست خبری کمپین ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ناصر سودانی نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه) در نشست خبری کمپین جهانی حمایت از غزه در محل مجمع عالی نمایندگان کارگران جمهوری اسلامی ایران گفت: مردم مظلوم فلسطین انواع جنایت‌ها و مظلومیت‌ها را از سوی بزرگترین جنایتکار بشریت یعنی صهیونیست‌ها لمس کرده‌اند.

وی با بیان اینکه حمایت از مردم مظلوم غزه رسالتی دینی و شرعی، انقلابی، انسانی و ملی است، افزود: عملیات‌های ترور و جنایت‌های صورت گرفته در غزه همگی دست‌ساز صهیونیسم بین‌الملل است که به جهان اسلام تحمیل شده است.

سودانی اظهار داشت: سال 2014 سال همبستگی با ملت فلسطین از سوی سازمان ملل متحد معرفی شده که نگاه خوشبینانه به آن این است که سازمان ملل متحد و شورای امنیت به این احساس رسیده‌اند که باید به ملت مظلوم فلسطین توجه کرده و به مشکلات آنان رسیدگی شود.

سودانی تصریح داشت: روند فعلی در غزه این است که مقاومت را مجبور به نشستن پای میز مذاکره کنند و در خلال مذاکرات و فضای ایجاد شده برخی اعراب منطقه و دول بین‌الملل فلسطینیان را مجبور کنند تا اسرائیل را به رسمیت بشناسند تا مشکلات آنان حل شود، ولی خوشبختانه مقاومت این امر را به خوبی مدیریت کرده و برای اینکه بهانه‌ها نیز گرفته شود و ملت فلسطین هم در فضای تنفس قرار گیرند مذاکرات ادامه پیدا می‌کند، ولی ملت فلسطین زیر بار شرایط ننگین نمی‌روند.

این نماینده مجلس در ادامه گفت: پایان محاصره غزه، جبران خسارت‌ها از سوی صهیونیست‌ها و ارائه ضمانتی به فلسطینی‌ها که دیگر هیچ هجومی صورت نمی‌گیرد، بخشی از پیش‌شرط مقاومت برای آتش‌بس است.

وی به پیشنهاد مقام معظم رهبری برای حل مسئله فلسطین اشاره کرد.

سودانی ادامه داد: این مردم فلسطین هستند که باید حق تعیین سرنوشت خود را با برگزاری انتخابات داشته باشند و به مردم فلسطین اجازه داده شود که با یک انتخابات آزاد، حکومت و سرزمین خود را مشخص کنند ضمن اینکه کرانه باختری نیز مانند نوار غزه باید مسلح شود.

وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون رژیم صهیونیستی آشفته است و با اینکه به غزه حمله می‌کند، ولی همزمان نمایندگانی را به کشورهای عربی برای مذاکره می‌فرستد تا آمادگی خود را برای آتش‌بس اعلام کند.

سودانی به مقاله 4 سال پیش هفته‌نامه ایندیپندنت اشاره کرد و گفت: در این مقاله عنوان شده که مقاومت مانند اژدهایی است که سر آن در ایران و دم آن در لبنان است و آمریکا و اسرائیل به دنبال قطع کردن دم آن در جنگ‌های 33 روزه و 22 روزه بودند، زیرا توان مقابله با ایران و سر این اژدها را به دلیل نفوذ فراوانش در منطقه و عرصه بین‌الملل نداشته‌اند و به همین دلیل آنها به کمر مقاومت یعنی عراق و سوریه حمله کردند تا آنها را شکست دهند و به بهانه وقایع بیداری اسلامی در سال 2011 سعی کردند کشورهای اسلامی را درگیر مسائل داخلی کنند و تروریست‌های مسلح را علیه آنان به سوریه و عراق گسیل داشتند تا کمر مقاومت و دولت‌های حامی آنها را بشکنند.

سودانی در بخش دیگری از اظهاراتش عنوان کرد: صهیونیست‌ها به دنبال ایجاد فضای سنی‌هراسی در بین شیعیان و شیعه‌هراسی در بین سنی‌ها هستند و متاسفانه به دلیل موضع‌گیری‌های متحجرانه و افراطی، صهیونیست‌ها هم‌اکنون دشمن اول اسلام از سوی برخی کشورهای اسلامی شناخته نمی‌شوند و تاسف‌بارتر اینکه گروهک داعش و تکفیری‌ها، دشمن اول جهان اسلام را «شیعیان» عنوان می‌کنند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: هم‌اکنون منابع نفتی جهان اسلام در حلقوم صهیونیست‌ها است که مصداق آن ارسال کفن از سوی سعودی‌ها برای مردم غزه است.

سودانی در پایان افزود: شعار ما امروز ایران و فردا فلسطین است و به این شعار اعتقاد داریم، زیرا فلسطین روزی آزاد خواهد شد و در این آزادی انقلاب اسلامی ایران نقش اساسی دارد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها