امروز : شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 17
۲۳:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106006
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
اشاره: «پائول لارودی»  فعال سیاسی آمریکایی و از چهره های برجسته جنبش های ضداسرائیلی و حامی فلسطینیان و بنیانگذار «جنبش غزه و فلسطین را آزاد کنید» و ...

اشاره: «پائول لارودی»  فعال سیاسی آمریکایی و از چهره های برجسته جنبش های ضداسرائیلی و حامی فلسطینیان و بنیانگذار «جنبش غزه و فلسطین را آزاد کنید» و همچنین یکی از اعضای جنبش اتحاد بین المللی در مصاحبه با پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در خصوص علت اصلی اعتراضات در شهر «فرگوسن» ایالت «میسوری» آمریکا گفت: دلیل اصلی این اعتراضات این بود که پلیس یک نوجوان سیاهپوست غیرمسلح 18 ساله آمریکایی را کشته بود و این در حالی است که این مأمور پلیس سفیدپوست بوده است و جمعیت شهر فرگوسن به طور عمده سیاهپوست هستند.

*نیروهای پلیس آمریکا از ارتش جذب می شوند و فکر می کنند مردم عادی دشمن هستند

این فعال سیاسی آمریکایی در خصوص رفتار خشونت آمیز پلیس با معترضان گفت: پلیس آمریکا آموزش دیده تا خیلی خشن باشد. این نیروها از ارتش جذب شده اند؛ محلی که در آنجا آموزش می بینند تا با دشمن مبارزه کنند، بنابراین پلیس گمان می کند که جمعیت معترضان و عموم مردم دشمن هستند.

*حرف زدن اوباما از حقوق بشر مثل حرف زدن یک قصاب درباره جراحی مغز است

لارودی در ارتباط با ادعای آمریکا که معتقد است بزرگترین حامی حقوق بشر است، گفت: من مدعی هستم که بزرگترین قهرمان جهان می باشم اما به دلایلی افراد حاضر به پذیرش این مسئله نیستند. حرف زدن اوباما درباره حقوق بشر مثل این می ماند که یک قصاب درباره جراحی مغز سخن بگوید.

*مردم آمریکا به آزادی نیاز دارند و بی عدالتی منجر به مقاومت مردم می شود

وی تأکید کرد که مردم آمریکا به آزادی نیاز دارند و از هرگونه اقدامی برای احیای حقوق آنها استقبال می شود.

لارودی ضمن اینکه نمی تواند آینده اعتراضات فرگوسن را پیش بینی کند، ادامه داد که بی عدالتی به مقاومت منجر می شود و در خصوص نتیجه این اعتراضات در رفتارهای دولت آمریکا گفت: قدرتمندهای جامعه به سادگی یک مسئله را متوجه نمی شوند، افراد ضعیف باید به آنها درس دهند.

*پلیس می گوید از مردم حفاظت می کند اما دروغ می گوید

این فعال حقوق بشر آمریکایی در پایان تصریح کرد: ابزاری که پلیس فرگوسن علیه معترضان استفاده می کند، زور، گستاخی، بی حرمتی و خشونت است. آنها مدعی هستند که جان خود را برای حفاظت از عموم مردم می دهند اما این مسئله دروغ است. آنها از سلاح های خود در حالی استفاده می کنند که حتی نمی دانند طرف مقابل مسلح است یا خیر. آنها هر وقت که یک فرد حتی یک چاقوی کوچک هم داشته باشد از سلاح خود استفاده می کنند و شلیک می کنند. وقتی دلیلی آنها را قانع نکند، خود را به زحمت و خطر نمی اندازند و شلیک می کنند و طرف مقابل را از پا درمی آورند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار