امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۰۸:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106012
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
«ولید الزعبی»، نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق تصریح کرد که باید نسبت به تشکیل دولت آینده ...

«ولید الزعبی»، نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق تصریح کرد که باید نسبت به تشکیل دولت آینده سوریه به ریاست «وائل الحلقی» خوش بین بود و در نظر داشت که مرحله آینده مرحله‌ای بسیار سخت برای سوریه است و در واقع باید آن را مرحله سرآغاز پیروزی تاریخی و کار و فعالیت جدی برای بازسازی سوریه به شمار آورد.

الزعبی افزود: سوریه در انتظار اقدامات و فعالیت‌های بسیار نه تنها در سطح دولتی و حکومتی که در تمام سطوح است و از تمام شهروندان سوری و همچنین پارلمان سوریه انتظار می‌رود، هرآنچه در توان دارند، برای آبادانی و بازسازی کشور تلاش کنند و در راس این تلاش‌ها دولت سوریه قرار دارد، در واقع مرحله آینده تنها شهروند و دولت را نمی‌طلبد، بلکه خواهان دلسوزانی است که برای وطن هر آنچه در توان دارند، سرمایه گذاری کنند تا کشور از تروریسمی خلاص شود که تار و پود آن را هدف گرفته است.

به همین منظور این نماینده پارلمان سوریه از دولت جدید این کشور خواست از اشتباهات و خطاهای گذشته درس عبرت بگیرد و با قاطعیت کسانی که خواهان ضربه زدن به کشور هستند، را مجازات کند و درعین حال که راهبرد نظامی را پیش می‌برد، راه آشتی و مصالحه ملی را برای پایان دادن به بحران سوریه پیش گیرد.

وی همچنین تاکید کرد که شهروندان سوری مستحق داشتن بهترین زندگی به ویژه در امور اساسی معیشتی هستند و دولت جدید باید این نیازها را برآورده و از هیچ اقدامی در برآوردن این نیازها کوتاهی نکند.

الزعبی همچنین به این نکته اشاره کرد که مردم سوریه اعتماد بسیاری به وائل الحلقی دارند و می‌دانند که دولت گذشته هرآنچه در توان داشته برای مردم سوریه انجام داده و توانسته به خوبی با تحریم‌ها و مجازات‌های غربی از طریق یافتن بازارهای جایگزین مقابله کند.

با این حال این نماینده پارلمان سوریه تاکید کرد که دولت آینده باید بر تلاش‌هایش جهت بالا بردن سطح معیشتی و آسایش شهروندانش به ویژه نظامیان سوری بیفزاید و رسیدگی به امور شهدا و مجروحان را در راس اولویت‌های خود قرار دهد.

الزعبی سخنان خود را با این گفته به پایان رساند که امیدوار است، دولت جدید سوریه توصیه‌های رئیس جمهوری این کشور را پیاده کند و هم در خدمت کشور باشند.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار