امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۳:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106021
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 143
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم در اردیبهشت‌ماه ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم در اردیبهشت‌ماه سال جاری با برگزاری مرحله نخست این آزمون‌ها کلید خورد.

در این آزمون که به صورت کتبی برگزار شد، هفت هزار و 364 نفر شرکت کردند که پس از اعلام نتایج سه هزار و 351 نفر از خواهران و برادران حافظ قرآن کریم آمادگی خود را برای شرکت در مرحله دوم این آزمون‌ها از طریق سایت تلاوت اعلام کردند که از این تعداد 593 نفر را برادران و دو هزار و 758 نفر را خواهران تشکیل می‌دادند.

مرحله دوم طرح اعطای مدرک به حافظان 11 شهریور به پایان می‌رسد

مرحله دوم طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم از یازدهم مردادماه آغاز شد و به دلیل تعداد بالای متقاضیان به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت به طوری که طبق پیش‌بینی‌ها آزمون مرحله دوم این طرح که به صورت شفاهی برگزار می‌شود تا یازدهم شهریورماه به پایان می‌رسد.

در این مرحله متسابقان باید به صورت ترتیل آیات قرآن را تلاوت کنند و در حسن تلاوت علاوه بر حسن حفظ، به نکات تجویدی، وقف و ابتداء و صوت و لحن نیز توجه داشته باشند.

سرپرست مدیریت ارتباطات سازمان دارالقرآن در گفت‌وگو با فارس با اشاره به زمان اعلام نتایج مرحله دوم نهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به داوران قرآن کریم، تصریح کرد: برگزاری مرحله دوم این آزمون‌ها تا یازدهم شهریورماه به پایان می‌رسد و نتایج آن تا نیمه اول مهرماه بر روی سایت تلاوت قرار می‌گیرد.

مرحله سوم این طرح دو ماه پس از اعلام نتایج مرحله دوم برگزار می‌شود

«مسعود وادی‌پور» به زمان برگزاری مرحله سوم این آزمون‌ها اشاره کرد و ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی‌ها قرار بود در اواخر آذرماه مرحله سوم برگزار شود اما با توجه به اینکه قصد داریم تمامی مراحل را تا پایان سال برگزار کنیم، آزمون مرحله سوم در اواخر آبان یا اوایل آذرماه برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه در مرحله سوم آزمون‌های طرح اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن تنها حافظان کل به رقابت می‌پردازند، افزود: در این مرحله توانمندی افراد در مفردات سنجیده می‌شود و راه‌یافتگان برای کسب مدارک درجه یک و دو رقابت می‌کنند.

وادی‌پور خاطر نشان کرد: راه‌یافتگان به مرحله نهایی این آزمون‌ها باید علاوه بر حفظ کل قرآن و موفقیت در مراحل قبلی این آزمون‌ها، 10 سال سابقه تدریس علوم قرآنی را در کارنامه فعالیت‌های خود داشته باشند.

به گزارش فارس، آزمون‌های اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم در چهار مرحله و به همت سازمان دارالقرآن برگزار می‌شود که امسال نهمین دوره این آزمون‌ها در حال برگزاری است.
انتهای پیام/ آ
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها