امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۸:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106022
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 85
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجموعه «طرح نو» مشتمل بر هفت قطعه کُرال با اشعاری از وحشی بافقی، حکیم سنایی غزنوی، و دو تنظیم آواز محلی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجموعه «طرح نو» مشتمل بر هفت قطعه کُرال با اشعاری از وحشی بافقی، حکیم سنایی غزنوی، و دو تنظیم آواز محلی ایرانی است. از دیگر آثار این مجموعه می‌توان به دو قطعه ارکسترال با عناوین سمفونیک شکوه ایران و کانتات طرح نو برای تکخوان باریتون، گروه کر چهارصدایی و ارکستر سمفونیک بر اساس غزلیات حافظ اشاره کرد.

کُــر مجلســی ملــی ارمنستـان به رهبــری روبــرت ملـکیــان و ارکستر اپرا ملی ارمنستان به رهبــری کـــارن دورگـاریان قطعات این آلبوم را اجرا کرده‌اند.

پیروز ارجمند، مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری در یادداشتی بر این آلبوم به سوابق عسکری اشاره می‌‌کند و می‌نویسد: حمید عسکری رابُری آهنگساز نوگرایی است که بیشتر به خلق آثار در حوزه موسیقی آوازی، و به‌ویژه کُرال، گرایش دارد. بخشی از این آثار هم چون: الهی، ملکا، سه تابلو، توبیو، گل گندم، کانتات طرح نو و جام جم که در آلبوم «طرح نو» عرضه گردیده‌اند، بیانگر این واقعیت است.

عسکری عضو هیأت‌علمی دانشگاه هنـر است و در دانشکده موسیقی پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران و کنسرواتوار دولتی کومیتاس ایروان نیز تدریس کرده است.

دکتر حمید عسکـری هم‌اکنون مشاور عالی مدیر کل مرکز موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و عضو شورای علمی - تخصصی مرکز موسیقی حوزه‌هنری است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها