امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۵:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106048
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ابراهیم کارخانه‌ای با استقبال از برگزاری بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در استان

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ابراهیم کارخانه‌ای با استقبال از برگزاری بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در استان همدان، گفت: هر جشنواره ای که در کشور برگزار می شود، دارای برنامه ریزی و چشم اندازهایی مبتنی بر اهداف فرهنگی نظام جمهوری اسلامی است و باید تلاش برگزارکنندگان در جهت رسیدن به رشد و تعالی در این زمینه ها باشد.
 
این نماینده مجلس همچنین بر ضرورت ارتقای روزافزون سطح کمی و کیفی جشنواره تئاتر کودک و نوجوان تاکید کرد و افزود: کیفیت و کمیت برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان باید در هر سال به نسبت سال قبل، جهش قابل ملاحظه ای را نشان دهد؛ نه اینکه هر سال شاهد تکرار مکررات در آثار، موضوعات و نحوه نگرشها به مسائل باشیم.
 
وی با اشاره به اینکه افکار کودکان و نوجوانان بکر و تازه است، تصریح کرد: موضوعاتی که در آثار هنری به ویژه تئاتر مطرح میشود، به دلیل زنده بودن و ارتباط نفس به نفس با مخاطب، می تواند بر لوح ضمیر و جان کودک و نوجوان اثرگذاری قابل توجهی داشته باشد و همین امر مسئولیت برگزار کنندگان جشنواره و هنرمندان حاضر در آن را بیشتر و سنگین تر خواهد کرد.
 
این نماینده مردم استان همدان در مجلس تئاتر را یک هنر ملموس و زنده خواند و درباره پیام خود برای این جشنواره، گفت: "جشنواره تئاتر کودک؛ رشد و تعالی ارزشهای فرهنگی، اخلاقی و دینی" می تواند به عنوان یکی از محورهای جشنواره بیست و یکم در نظر گرفته شود زیرا کلیت این جشنواره و آثاری که در آن حضور پیدا می کنند، بر ذهن، فکر و اندیشه جوانان اثرگذار خواهند بود.
 
کارخانه ای از حمایت و پشتیبانی مجمع نمایندگان استان همدان نسبت به برگزاری بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان خبر داد و گفت: به عنوان مجمع نمایندگان استان همدان اگر در هر زمینه از ما برای برگزاری جشنواره کمکی برآید، دریغ نخواهیم کرد.
 
بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان به دبیری پیام دهکردی از 15 مهر ماه مصادف با روز جهانی کودک آغاز و تا 21 مهر ماه هم زمان با عید سعید غدیرخم ادامه دارد.

انتهای پیام/ا

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار