امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۰:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106052
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اراک، پنجاهمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان آفتاب ظهر امروز با پیام حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اراک، پنجاهمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان آفتاب ظهر امروز با پیام حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی و امور سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اراک آغاز به کار کرد.

در این پیام آمده است: انجمن سینمای جوان یعنی فردای سینمای ایران و چه خوب که آینده سینمای ایران در کوچه پس کوچه‌های شهرهای مختلف رقم می‌خورد و گذر می‌کند، از لابه لای لهجه‌های شیرین، فرهنگ‌های چند هزار ساله، دشت‌های پر از لاله و شقایق‌ها از میان کوه‌های سر به فلک کشیده و کویرهای بی‌انتها و می‌رود تا ساحل‌های سرسبز و تا فراخنای خلیج همیشه فارس.

در ادامه این پیام آمده است: جشنواره‌های منطقه‌ای یعنی سینمای ایران ریشه در خاک دارد، پس می‌تواند تا به افلاک سر بکشد و عالمگیر شود، خوشحالم از اینکه جشنواره‌های منطقه‌ای فیلم و عکس و فیلمنامه سینمای جوان با قدرت آغاز شده و تبریک می‌گویم گشایش جشنواره‌ منطقه‌ای اراک - آفتاب و سلام می‌کنم به همه جوانان پر شور و خوش ذوق کشورمان به ویژه سینماگران استان‌های حاضر در این جشنواره.

پنجاهمین جشنواره منطقه‌ای فیلم و عکس سینمای جوان در سه بخش فیلم کوتاه، فیلم‌نامه و عکس به میزبانی استان مرکزی برگزار می‌شود.

در بخش فیلم این جشنواره 297 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده که از این تعداد 173 اثر در بخش داستانی، 92 اثر مستند، 35 اثر تجربی و 27 اثر نیز در بخش پویانمایی است.

213  اثر نیز در بخش فیلمنامه به دبیرخانه جشنواره ارسال شده که 27 اثر اقتباسی و بقیه در بخش آزاد است که پس از اظهار نظر هیئت داوران 10 اثر در بخش آزاد و پنج اثر اقتباسی از 13 فیلمنامه‌نویس به جشنواره راه یافته‌اند.

در بخش عکس هم یک هزار و 47 اثر در دو بخش تک عکس و مجموعه به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که در نهایت 54 قطعه عکس از 36 عکاس به جشنواره راه یافته است.
انتهای پیام/87013/ر20

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها