امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۰۸:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106078
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۱۴
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد سهراب صلاحی دقایقی پیش در اجلاس سالانه اساتید بسیجی که در سالن صدا و سیمای خراسان رضوی برگزار شد ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد سهراب صلاحی دقایقی پیش در اجلاس سالانه اساتید بسیجی که در سالن صدا و سیمای خراسان رضوی برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تبریک هفته دولت اظهار کرد: فعالیت‌های سازمان بسیج اساتید را در دو حوزه ساماندهی می‌کنیم که حوزه نخست، کمک به گفتمان‌سازی برای دستیابی به دولت اسلامی و حوزه دوم تلاش برای تدوین نقشه راه جمهوری اسلامی ایران در حوزه بین‌الملل است.

وی افزود: مسئله مهم این است که در نظام برآمده از آموزه‌های اسلامی این تثبیت اقتدار در دو مرحله صورت گرفته، نخست در حوزه جغرافیایی و در دوران دفاع مقدس و دوم در حوزه منطقه‌ای و آن زمانی که آمریکایی‌ها با طرح‌های متعدد از جمله خاورمیانه بزرگ به دنبال تسلط بر منطقه و بر مرکز جهان اسلام بودند.

رئیس بسیج اساتید کشور با بیان اینکه مهار انقلاب اسلامی از جمله راهبردی‌ترین سیاست‌های آمریکا در حوزه سیاست خارجی بوده گفت: شاهد هستیم که برای آمریکایی‌ها مسئله مهار انقلاب اسلامی بعد از وقوع این انقلاب بسیار حیاتی بوده تا آنجا که حتی اسم گروه بعثی‌ها را از لیست تروریست‌ها خارج کرده و آنها را در برابر انقلاب اسلامی تجهیز کردند، آنها گفتند اگر بخواهیم به عنوان کدخدای جهان آنچه را می‌خواهیم اعمال کنیم باید در این منطقه خیمه زده و بر همه چیز از جمله انرژی مسلط شویم.

صلاحی افزود: تسلط آنها بر انرژی سبب تسلط بر کشورهای دیگری نظیر چین و هند می‌شد و آنان طرح خاورمیانه بزرگ را برای رسیدن به اهداف خود و تسلط بر منطقه برنامه‌ریزی کردند.

صلاحی خاطرنشان کرد: کمرشکستکی آمریکا در عراق و افغانستان تا آنجا بود که برای مثال در افغانستان 5 هزار میلیارد دلار هزینه کردند و در برابر آن 5 هزار تابوت و آبروی نداشته به همراه خود بازگرداندند.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با تأکید بر اینکه شکست بر آمریکا را همواره جمهوری اسلامی ایران بر آنان تحمیل کرده است گفت: عراق صحنه بزرگی برای ارزیابی تمدن غرب در انظار کسانی که نمی‌شناختند بود و این شکست را ایران بر آنها تحمیل کرد بدون اینکه حتی تیری از ناحیه ما شلیک شود.

وی با اشاره به مهار فتنه 88 توسط فرزندان انقلاب اسلامی گفت: در فتنه 88، حادثه‌ای رخ داد که می‌توانست 5 نظام را سرنگون کند اما دیدیم که چطور فرزندان انقلاب، آن فتنه را مهار کردند و امروز نیز دولتمردان ما باید بیش از گذشته این موضوع را لحاظ کرده و همچنین به این مسئله دقت داشته باشند که آمریکا و غرب نیازمند این منطقه هستند و در برابر آن نیز ما کدخدایی را نمی‌شناسیم.

صلاحی با تأکید بر اینکه رفتن به سمت دولت اسلامی نیازمند کسب تکلیف از سوی نخبگان و نیروهای ارزشی است، گفت: گفتمان‌سازی برای تشکیل دولت اسلامی باید در رأس موضوعات قرار گرفته و این خط ادامه پیدا کند.

وی تصریح کرد: دانشگاه محل حزب‌گیری و اهداف سیاسی ورشکسته‌هایی که آزمایش خود را ‌در فتنه 88 نشان دادند، نیست و ما امروز در حوزه دانشگاه‌ها باید به مسئله توسعه فرهنگ و اقتصاد توجه کنیم.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با اشاره به اقدامات انجام‌شده از سوی این سازمان به منظور توسعه فرهنگی و اقتصادی گفت: تلاش کرده‌ایم کارگروه‌های مختلفی در این حوزه از جمله اقتصاد مقاومتی، جمعیت و خانواده و همچنین 18 کارگروه بین‌المللی با موضوعات مختلف تشکیل داده‌ و آن چیزی که مورد توجه ما بوده این است که اساتید مسلمان دانشگاه‌ها را ‌به این کارگروه‌ها متصل و این 18 کارگروه را نیز به 18 دانشگاه برتر کشور متصل کنیم.

صلاحی یادآور شد: باید از ظرفیت چندصد هزاری اساتید مسلمان دانشگاه‌های جهان استفاده کنیم و در برابر تمدن غربی که امروز خسته است، ما از تمام ظرفیت‌های بالفعل و بالقوه خود استفاده کنیم.

وی اظهار کرد: امروز آنچه از حوادث عراق و حضور آمریکایی‌ها در عراق می‌بینیم چیزهایی بوده که خودشان نوشتند و فیلم‌هایی بوده که خودشان از زندان ابوغریب گرفتند و نتیجه آنکه می‌بینیم در این میان ندای انقلاب اسلامی به گوش می‌رسد که با قدرت و شجاعت در برابر این مسائل ایستاده‌اند، مهمترین بحث در ایجاد تمدن اسلامی عنصر رهبری و آموزه‌های حیات‌بخش اسلام است و امروز می‌بینیم که جمهوری اسلامی ایران با بیش از 35 سال که مورد هجمه دشمنان قرار گرفته چگونه محکم و استوار ایستاده است.

انتهای پیام/7005/ع40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها