امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۷:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106081
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۱۴
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه لبنانی «الاخبار» در نسخه امروز خود در گزارشی به بازگشت اخیر «سعد حریری» رئیس جریان «المستقبل» از

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه لبنانی «الاخبار» در نسخه امروز خود در گزارشی به بازگشت اخیر «سعد حریری» رئیس جریان «المستقبل» از عربستان سعودی به بیروت پرداخت و تاکید کرد که نخست وزیر اسبق لبنان در جریان بازگشت به کشورش از کناره‌ی گیری‌اش از مأموریت سرنگونی نظام سوریه و آمادگی برای حل و فصل پرونده انتخاب رئیس جمهور جدید سخن گفته و برای اولین بار «جان قهوجی» فرمانده ارتش و «جان عبید» وزیر خارجه اسبق این کشور را برای تصدی سمت ریاست جمهوری بر زبان آورد.

بر اساس این گزارش، حریری برنامه‌ای سه بندی تنظیم کرده که در مرحله نخست در راستای حمایت از کابینه باشد. در گام دوم به «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان و سایر متحدانش اعلام کند که جریان المستقبل خواستار تمدید فوری دوره پارلمان است و دوست ندارد انتخابات پارلمان در برهه فعلی برگزار شود.

این گزارش حاکی است که حریری به رئیس پارلمان اعلام کرد که جریان سیاسی متبوعش با دستیابی سریع به تفاهمی درباره پرونده انتخاب رئیس جمهور مخالفتی ندارد ولی نمی‌خواهد موضوع تمدید پارلمان را به ابن تفاهم گره بزند.

حریری آشکارا برای اولین بار گفت که جریان المستقبل خواستار حل و فصل منطقی پرونده ریاست جمهوری است که بر اصل کنار گذاشتن «سمیر جعجع» رئیس حزب نیروهای لبنانی و ژنرال «میشل عون» رئیس فراکسیون تغییر و اصلاح از کاندیداتوری و تفاهم بر شخصیت دیگری استوار باشد. شخصیتی که بر پاسداری از تفاهمات سیاسی توانا باشد.

بر اساس این گزارش رئیس جریان المستقبل برای نخستین بار از «جان قهوجی» فرمانده ارتش و «جان عبید» وزیر خارجه اسبق این کشور به عنوان افرادی که به این دیدگاه نزدیکترند، یاد کرد.

نخست وزیر اسبق لبنان کشورش را نیازمند رئیسی جمهوری خواند که موضوع سلاح حزب الله را بیرون از دایره بحث قرار دهد ولی در همان حال تاکید کرد: چنین رئیس جمهوری باید درباره اداره امور سیاسی و اقتصادی با ما به تفاهم برسد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها