امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۵:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106097
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۱۴
تعداد بازدید: 85
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رشته تیراندازی با کمان از سال 1978 به بازی‌های آسیایی راه پیدا کرد، اما فقط در ریکرو. بعد از برگزاری 8 ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رشته تیراندازی با کمان از سال 1978 به بازی‌های آسیایی راه پیدا کرد، اما فقط در ریکرو. بعد از برگزاری 8 دوره و حضور این رشته سرانجام مسئولان به این نتیجه رسیدند کامپوند از بازی‌های آسیایی اینچئون در مسابقات شرکت کند.

در مجموع برگزاری این مسابقات و از زمان حضور این رشته در این بازی‌ها ایران در 3 دوره شرکت داشته که در هیچ کدام از آنها نتوانسته است مدالی کسب کند. در واقع در طول برگزاری بازی‌ها رشته تیراندازی با کمان هیچ سهمی در مدال‌آوری در کاروان ایران نداشته است.

با توجه به اینکه ریکرو رشته‌ای المپیکی است و همه کشورها روی آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند کسب مدال در این رشته برای ورزشکاران ایران سخت بوده، اما با توجه به اینکه قرار شد کامپوند در بازی‌های امسال شرکت داده شود به نظر می‌رسد شانس ایران برای مدال‌آوری بالا رفته و مسئولان این فدراسیون بسیار خوشبین هستند.

 

اگرچه تیراندازی با کمان در این دو سال اخیر و بعد از المپیک لندن نتایج قابل توجهی نداشته، اما در آخرین رقابت که ورزشکاران در مسابقات جایزه بزرگ آسیا در چین تایپه شرکت داشتند، مسئولان ورزش کشور را امیدوار کرد که احتمال مدال‌آوری وجود دارد. محمدعلی شجاعی رئیس تیراندازی با کمان هم در مصاحبه‌های مختلف خود از مدال‌آوری در سال 2014 خبر داده است. حالا باید دید این رشته می‌تواند امسال سهمی از مدال در کاروان ایران داشته باشد یا نه؟ و باید دید این طلسم در اینچئون شکسته می‌شود؟

اسامی ورزشکاران اعزامی:

مردان: امیر کاظم‌پور، اسماعیل عبادی، مجید قیدی، مجید کیان‌زاد

بانوان: مینو عابدی، شبنم سرلک، مریم رنجبر، سکینه قاسم‌پور

نتایج ملی‌پوشان در طول این 3 دوره به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز رتبه ورزشکاران است)

1998:

کوروش کریم‌زاده (برای حضور در مرحله دوم واجد شرایط نشد)، ویگن شهبازیان (39)

2002:

مجید میررحیمی (22)

2010:

ریکرو مردان: حامد فوری (46)، نادر منوچهری (44)، کیوان ریاضی مهر (9)، میلاد وزیری (17)

ریکرو تیمی مردان: ایران با ترکیب منوچهری، ریاضی مهر و وزیری نهم شد.

ریکرو بانوان: زهرا دهقان (17)، افروزه مولوی (48)، لیلا سخایی فر (50)، زهرا شمس (17)

تیمی بانوان: ایران متشکل از دهقان، شمس و مولوی نهم شد.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار