امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۰:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106106
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 55
شهاب‌الدین عزیزی خادم در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ در مورد بحث تمدید قرارداد کارلوس کی‌روش، گفت: اکنون سوال اصلی ...

شهاب‌الدین عزیزی خادم در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ در مورد بحث تمدید قرارداد کارلوس کی‌روش، گفت: اکنون سوال اصلی ما این است با توجه به شرایط اقتصادی که در کشور وجود دارد آیا این مبلغ قرارداد با وضعیت ما سازگاری دارد یا نه. این سوال ما است. در سالی که به خیلی از باشگاه ها سخت گذشته آیا این وضعیت متناسب است. آیا این با واقعیت فوتبال ما سازگاری دارد. این هزینه بسیار سنگین است اینکه او 4 سال قبل در ایران بوده یک بخش جداست اما بحث ما قرارداد فعلی او است. آیا با این شرایط مالی و اقتصادی این امر با وضعیت ما سازگاری دارد یا نه؟

وی افزود: فکر کنم برای فدراسیون مهم تر از انتخاب مربی مشخص کردن برنامه ریزی و هدف ما است. ابتدا باید مشخص شود ما به دنبال چه هستیم. آیا او در جام ملت‌های آسیا و کسب قهرمانی این بازی‌ها برنامه دارد یا نه. واقعیت‌هایی وجود دارد که باید در نظر بگیریم. اولویت ما برای آوردن او چیست؟ قرارداد او مبلغ قابل توجهی است و از لحاظ دستمزد جزود 12-13 مربی اول جهان است. کارلوس کی‌روش اعتقادی به لیگ ما ندارد و شاید هم اعتقاد او درست باشد. این نظر خود او است. آیا لیگ در اولویت او هست یا نه؟ هر مربی که می‌خواهیم بیاوریم، در ابتدا باید برنامه را مشخص کنیم و با توجه به شرایط اقتصادی کشور و فدراسیون همه چیز را در نظر بگیریم.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: وقتی قرار است هزینه کنیم باید دلایل و ادله برای تمدید قرارداد داشته باشیم. اگر بحث جلب رضایت افکار عمومی است پس نقش برنامه‌ریزی و اهداف فدراسیون چه می‌شود البته جلب رضایت افکار عمومی هم خیلی مهم است. باید بر اساس امکانات برنامه‌ریزی کنیم و مسئولیت تصمیماتمان را بپذیریم. فکر کنم در تمام مذاکرات با کارلوس کی‌روش باید منافع فوتبال را در نظر بگیریم. باید شرایطمان را نگاه کنیم فدراسیون بودجه‌ای دارد آیا تناسبی بین هزینه مربی با بودجه وجود دارد؟

عزیزی‌خادم در ادامه تصریح کرد: خودمان را با ژاپن مقایسه می‌کنیم. در سفر رئیس فدراسیون ژاپن به ایران از او سوالی پرسیدم. او می گفت بودجه مستقیم فدراسیون ژاپن بیش از 215 میلیون دلار ما به غیر از کمک‌هایی که می‌شود است. آنها درصد کوچکی را هزینه سرمربی کشورشان می‌کنند آنجا اقتصاد قوی است و باشگاه پیشرفته هستند. هیچ جا نمی‌آید 20 درصد بودجه را هزینه سرمربی کند. ما با این شرایطی که داریم سالانه 10 تا 15 درصد بودجه را هزینه سرمربی تیم ملی می‌کنیم آیا این همه هزینه و توجه به سرمربی با این شرایط اقتصادی درست است. پس با این شرایط تکلیف‌ تیم‌های پایه و برنامه‌ریزی چه میشود. فوتبال ایران فقط سرمربی تیم ملی نیست.

وی افزود: همه جا پیشرفت با توسعه پایه است. این حرف‌ها به معنای نفی توانایی و زحمات کی‌روش در جام جهانی نیست. ما جام خوبی را با او پشت سر گذاشتیم باید بر اساس توان خودمان تصمیم بگیریم. باید متناسب با شرایط خودمان تصمیم بگیریم باید هدف گذاری کنیم. باید اهداف ما مشخص باشد. البته این به معنای این تلقی نشود که علی کفاشیان هم اعتقادی به قرارداد کی‌روش ندارد و این حرف‌ها را از زبان دیگری می‌گوید. من این حرف‌ها را در هیأت رئیسه هم زدم. با شرایطی که هست و برنامه‌هایی که برای کاهش هزینه باشگاه‌ها داشتیم باید نگاهمان تقریبا انقباضی باشد باید هدف و برنامه ما مشخص شود. ما دستمزدی را می‌دهیم که جزو دستمزدهای زیاد دنیا است اگر نگاه ما فقط صعود است تکلیف بقیه اهداف ما چه می‌شود در این راستا هم فکر می‌کنم خود فدراسیون فوتبال هم نباید مغموم و متضرر شود. عزیزی خادم در ادامه تأکید کردکه ‌باید مسئولیت تصمیماتمان را بعدا بپذیریم. کار ویژه و یکی از اهداف اصلی فوتبال توسعه فوتبال است که فدراسیون در سال‌های اخیر در این حوزه خوب عمل کرده و زحمات ویژه‌ای کشیده است. بحث نظارت پذیری اگر قرار است پذیرفته شود و توافق کامل هم صورت بگیرد نظارت پذیری هم باید انجام شود.

انتهای پیام/ی

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار