امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۵:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106132
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش امروز در سی و یکمین اجلاس روسای ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش امروز در سی و یکمین اجلاس روسای آموزش و پرورش مناطق کشور که در سالن همایش‌های رازی در حال برگزاری است، در سخنانی اظهار داشت: اولین سیاست ما ارتقای کیفیت مدیریت آموزشگاهی است.

وی ادامه داد: در افق چشم‌انداز، مدرسه دارای ویژگی‌هایی مانند توان برنامه‌ریزی و تصمیم‌سازی در مدیریت است و امسال طرح تعالی در 5 هزار و 700 مدرسه انجام می‌شود.

زرافشان با اشاره به سند تحول یادآور شد: در این سند چه در اهداف و چه در راهکار به گسترش حِرَف و مهارت‌ها در همه دوره‌ها و همه دانش‌آموزان تأکید شده است و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کسب یک مهارت مورد توجه قرار دارد و باید دانش‌آموزان حداقل یک مهارت را آموزش ببینند.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای خاطرنشان کرد: در هدف برنامه توسعه، 46 درصد دانش‌آموزان باید تحت پوشش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای قرار گیرند.

وی گفت: ارتقای مدیریت آموزشگاهی در دست مدیران توانمند است و در حال حاضر در مقطع متوسطه مدیر با مدرک دیپلم، فوق دیپلم و حتی زیر دیپلم داریم و از سیاست‌های وزیر آموزش و پرورش، توسعه پژوهش‌های دانش‌آموزی و انتقال آن است و در این راستا پژوهش‌سراها، پارک فناوری دانش‌آموزی کشور هستند و هدفگذاری برای هر منطقه و شهرستان ایجاد یک پژوهش‌سراست.

به گزارش فارس، زرافشان به توسعه مشارکت به عنوان یکی از سیاست‌های مهم آموزش و پرورش اشاره کرد و یادآور شد: سیاست دوم توسعه مشارکت است که در این خصوص تفاهم‌نامه‌هایی با سایر دستگاه‌ها تنظیم شده است که عملیاتی کردن تفاهم‌نامه‌ها در منطقه و استان برعهده شماست.

وی اضافه کرد: سیاست برون‌سپاری از دیگر سیاست‌های آموزش و پرورش است و در سال گذشته نیز 80 هزار دانش‌آموز در شاخه کاردانش در بیرون از آموزش و پرورش دوره آموزشی خود را سپری کرده‌اند.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با اشاره به طرح مشارکت دانش‌آموزان در مدرسه خطاب به رؤسای آموزش و پرورش سراسر کشور خاطرنشان کرد: سال آینده که شما به اینجا می‌آیید باید ساماندهی نیروی انسانی سال تحصیلی 94 و 95 را در دوره اول و دوم متوسطه انجام داده باشید چراکه در سال آینده، اول متوسطه دارای سه پایه خواهد بود.

زرافشان خاطرنشان کرد: در سال 95ـ94 پایه اول دوره دوم متوسطه را نداریم و 55 هزار نیروی دوم متوسطه مازاد خواهد شد چرا که استقرار ساختار 3ـ3ـ6 بیشترین آسیب را در دوره اول و دوم متوسطه ایجاد کرده است.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار