امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۸:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106141
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در غزه، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در پنجاهمین روز تجاوز نوار غزه امروز دوشنبه مسجد حضرت علی بن

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در غزه، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در پنجاهمین روز تجاوز نوار غزه امروز دوشنبه مسجد حضرت علی بن ابیطالب در کوی الزیتون در جنوب شهر غزه را هدف گرفته و درحالی تخریب کردند که پیش از آن مسجد «عمر بن عبد العزیز»، در کوی بیت حانون در شمال نوار غزه را هدف گرفته بودند که منجر به تخریب کامل آن شده بود.

جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی فلسطین اقدام اشغالگران به جنگ علیه مساجد و هدف گرفتن آنها در هر حمله را ناشی از کینه کورکورانه آنها دانستند.

از زمان آغاز تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه تاکنون ده‌ها مسجد هدف حمله جنگنده‌های این رژیم قرار گرفتند که به اعتقاد حماس وجهاد اسلامی، اقدامی سازمان یافته است.

براساس آمارهای رسمی ارائه شده، تعداد مساجدی که طی تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه به طور کامل تخریب شدند، به 66 مسجد می‌رسد، در حالی‌که 197 مسجد نیز متحمل خسارات جزیی شدند.

وزارت اوقاف و امور دینی فلسطین اقدام به احداث مساجد جایگزین و موقت به جای مساجد تخریب شده توسط رژیم صهیونیستی کرده و در این ارتباط «یوسف ادعیس»، وزیر اوقاف و امور دینی فلسطین ادامه حملات رژیم صهیونیستی به مساجد نوار غزه و همچنین مساجد تاریخی و باستانی را محکوم کرد که علاوه بر بار مذهبی و دینی دارای بار تاریخی و باستانی نیز بوده‌اند.

ادعیش تاکید کرد:‌ حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه و مساجد آن بیانگر سلسله‌ای از حملات ددمنشانه و مستمر این رژیم است که بیش از یک ماه نیم است ادامه دارد تا همزمان با آن شاهد تعرض‌های خطرناک به مسجد الاقصی نیز باشیم.

به همین منظور وی خواستار برگزاری نشستی توسط سازمان کنفرانس اسلامی برای بررسی بازتاب‌های خطراتی که مساجد فلسطین در معرض آن قرار دارند، شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها