امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۳:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106142
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «سیدنظام‌الدین موسوی» مدیرعامل خبرگزاری در دیدار «لوان جاگاریان» سفیر روسیه در ایران، «ورونیکا ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «سیدنظام‌الدین موسوی» مدیرعامل خبرگزاری در دیدار «لوان جاگاریان» سفیر روسیه در ایران، «ورونیکا کراشنینکوا» مدیر مرکز مطالعات و روزنامه‌نگاری بین‌المللی «روسیه امروز» و نیز «سرگئی آرجانکیدزه» عضو شورای مشاوره‌ای خبرگزاری روسیه امروز روسیه ضمن خیر مقدم و خوشامدگویی به این هیأت گفت: ایران و روسیه دارای تاریخ و اهداف مشترک هستند که فراز و فرودهای زیادی داشته است، مرز جغرافیایی، زمینی، آبی و روابط تاریخی که همه ما به آن واقف هستیم، امروز تهدیدات مشترکی علیه کشورهای مستقل وجود دارد و در این زمینه باید تعارف‌های دیپلماتیک را کنار بگذاریم.
تهدیدات مشترک فرا روی ایران و روسیه

وی گفت:‌ امروز یک قدرت خاص به نام آمریکا تهدیدات مشترکی را فرا روی ایران و روسیه قرار داده است همان مدلی که آمریکا با ایران رفتار می‌کند با روسیه هم رفتار می‌کند.

دبیرکل انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان ایران در ادامه افزود: آمریکا چون نمی‌تواند برای گسترش هژمونی خود هیچ قدرت مستقلی را بپذیرد با کشورها و ملت‌های مستقل برخورد می‌کند و در این زمینه از ابزارهای مشترکی همچون دموکراسی و حقوق بشر، تحریم،‌مدل انقلاب‌های رنگی و مخملی و همچنین حمایت از گروه‌های افراطی و تندرو استفاده می‌کند.

موسوی افزود: در اطراف کشور ایران، آمریکا تهدیدات بالقوه‌ای ایجاد کرده و سعی دارد بی‌ثباتی ایجاد کند همین مدل را در رابطه با روسیه نیز اجرا می‌کند. در بحث دموکراسی با اینکه در روسیه انتخابات آزاد برگزار می‌شود اما آمریکایی‌ها آن را دموکراتیک نمی‌دانند. در مورد حقوق بشر اگر در ایران یا روسیه فردی زندانی شود همه رسانه‌های غربی در بوق و کَرنا می‌کنند در حالی که در آمریکا اگر این اتفاق بیفتد خبر در بایکوت خبری کامل قرار می‌گیرد.

ضرورت تعامل صادقانه و سازنده با یکدیگر

وی گفت: ایجاد گروه‌های تروریستی در داخل این کشورها مثل گروه‌های تندرو با نام مذهب در اطراف ایران هم شکل گرفته و در بحث تحریم‌ها نیز بعد از ایران نوبت به روسیه رسید. بنابراین ما یک سرنوشت مشترک داریم و ضرورت دارد صادقانه در قبال این تهدید انتقال تجارب داشته باشیم.

مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در ادامه خاطرنشان کرد: این هژمونی علاوه بر اینکه در خارج از مرزها به دنبال ایران هراسی و روس‌هراسی می‌باشد، حتی در داخل کشور هم برای ایجاد بی‌اعتمادی نسبت به یکدیگر فعالیت دارد. در داخل ایران گروهی غرب‌گرا هستند که بی‌اعتمادی به روسیه را تبلیغ می‌کنند و در روسیه نیز این جریان مشابه وجود دارد که چرا باید به ایران بی‌اعتماد بود.

دبیرکل انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان با بیان اینکه جریان متصل به آمریکا و غرب در داخل دو کشور فعال هستند، گفت: باید با توجه به منافع مشترک روابط رسانه‌ای دو کشور تقویت شود. باید در افغانستان، خاورمیانه و سایر کشورهای منطقه که منافع مشترک داریم، به یکدیگر کمک کنیم.

با اتحاد می‌توانیم آینده‌ای مستقل و آزاد داشته باشیم

موسوی تصریح کرد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران ما در یک پیچ حساس تاریخی قرار داریم اگر بتوانیم این مرحله را با اتحاد عبور کنیم در دنیای آینده ما کشورهای مستقل، دوست و آزاد خواهیم بود.اگر اختلاف داشته باشیم و هم‌افزایی نداشته باشیم در دنیای آینده مجبوریم فشارهای آمریکا را تحمل کنیم.

وی افزود: من اعتقاد دارم آمریکایی‌ها به تسلیم ملت‌های روسیه و ایران اکتفا نمی‌کنند بلکه نابودی این ملت‌ها آنها را راضی می‌کند. یکی از بزرگترین اشکال رسانه‌های کشورهای مستقل این است که اخبار و اطلاعات را درباره یکدیگر  از رسانه‌های غربی می‌گیرند. ما در ایران، روسیه و تحولات آن را از دریچه رسانه‌های غربی می‌بینیم و در روسیه نیز تحولات ایران را همین.

موسوی در ادامه تاکید کرد: هژمونی رسانه‌ای غرب مسائل کوچک داخل ایران و روسیه را بزرگ می‌کند. در مسئله داعش و القاعده رفتارشان به گونه‌ای بود که تا زمانی که این گروه‌ها در خدمت منافع آنها بودند موضعی منفی علیه آنها نداشتند اما به محض اینکه احساس کردند این گروه‌ها می‌توانند منافع‌شان را تهدید کنند علیه آنها موضع گرفتند. این در حالی است که غربی‌ها این گروه‌ها راایجاد کردند. گروه‌های چچنی را سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و غرب وارد عراق کردند.

دبیرکل انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان افزود: برخورد دوگانه غرب نسبت به غزه برای همه آشکار است در حمله اخیر اسرائیل به نوار غزه حداقل 800 کودک شهید شدند اما رسانه‌های غربی هیچ موضعی اتخاذ نکردند. این مسائل فقط با روابط خوب رسانه‌ای دو کشور حل می‌شود.

بزرگترین بنگاه رسانه‌ای ایران آماده همکاری با رسانه‌های روسیه است

سیدنظام‌الدین موسوی در ادامه تاکید کرد: پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به عنوان بزرگترین بنگاه رسانه‌ای در ایران آماده همکاری با رسانه‌های روسیه است. باید سد رسانه‌های غربی را بشکنیم کما اینکه در مسئله سوریه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; موفق شد این سد را بشکند. ما پیشتاز بودیم که چهره واقعی تروریست‌ها در سوریه را افشا کنیم. در حالی که رسانه‌های غرب گروه‌های تروریستی سوریه را آزادیخواه معرفی می‌کرد. پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; دو تیم خبری به سوریه اعزام کرد که از جنایات این گروه‌ها گزارش تهیه کردند و با ارائه گزارش‌های مختلف ثابت کردیم تروریست‌ها در سوریه در حال جنگ با ملت سوریه است.

استفاده از منابع رسانه‌ای همدیگر راتقویت کنیم

موسوی در ادامه با تاکید بر آمادگی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; برای همکاری سازنده با رسانه‌های روسیه خاطرنشان کرد: اولین اقدام این است استفاده از منابع رسانه‌ای همدیگر راتقویت کنیم. به جای اینکه از رسانه‌های غربی در تحولات منطقه استفاده کنیم با همدیگر تبادل اطلاعات داشته باشیم.

مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در ادامه افزود: ما باید بتوانیم مسائل اوکراین و تحولات آن را از رسانه‌های روسیه بگیریم و حتی تیم‌های خبری مشترک را به مناطق تحول‌خیز اعزام کنیم. در مورد نحوه شکل‌گیری گروه‌های افراطی مسائل سوریه،افغانستان، عراق و لبنان ما آمادگی کامل داریم.

لزوم اقدام مشترک در برابر برخورد دوگانه رسانه‌ای غرب 

وی تاکید کرد: در مورد انقلاب‌های رنگی نیز باید با همدیگر ارتباط داشته باشد. در مورد مسائل حقوق بشر در غرب و آمریکا می‌توانیم همکاری مشترک داشته باشیم. در برابر هجمه‌ای که آنها در برابر ما دارند ما باید مشترک اقدام کنیم. در مورد برخورد دوگانه آمریکا با مسئله تروریسم باید اقدام مشترک داشته باشیم.

موسوی با تاکید بر ضرورت شناخت واقعی دو کشور ایران و روسیه برای ملت‌های یکدیگر گفت: ما باید بتوانیم زیبایی‌های زیاد دو کشور ایران و روسیه را برای ملت‌های دو کشور بشناسانیم. همان مواردی که رسانه‌های غربی آن را بایکوت کرده‌اند.

ضرورت مرجع سازی از چهره‌های سیاسی و رسانه‌ای دو کشور

مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در پایان با تاکید بر ضرورت مرجع‌سازی از چهره‌های سیاسی و رسانه‌ای دو کشور خاطرنشان کرد: پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; دانشکده رسمی خبر دارد و آمادگی ارتباط با رسانه‌های روسیه در زمینه تبادل آموزش و تجربیات رسانه‌ای را داریم. نکته حائز اهمیت دیگر مرجع‌سازی از چهره‌های سیاسی و شخصیت‌های رسانه‌ای دو کشور است که باید با برنامه‌ریزی دقیق به آن پرداخته شود.

انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها