امروز : پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 21
۱۳:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106150
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، آیت‌الله جعفر سبحانی دقایقی پیش در همایش سلسله مباحث کلام و اندیشه‌ اسلامی که در محل مدرسه علمیه

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، آیت‌الله جعفر سبحانی دقایقی پیش در همایش سلسله مباحث کلام و اندیشه‌ اسلامی که در محل مدرسه علمیه سلمانیه مشهد برگزار شد، اظهار داشت: از چیزهایی که سبب شده است این افراد منافق، باقی افراد و مسلمانان را مشرک بشناسد، مسئله توسل نداشتن به ائمه(ع) و اولیاء است.

این مرجع عالیقدر شیعه افزود: با همین دیدگاه، آنها هم به این موضوع اعتقاد دارند اما خودشان را در این مسائل محدود کردند.

آیت‌الله سبحانی عنوان کرد: ما در جامعه اسلامی باید شاگردی قرآن را انجام دهیم نه اینکه استادی با قرآن برخورد کنیم، با همین دیدگاه این عده منافق تکفیری آیات قرآن را تحریف می‌کنند و در آن دست می‌برند و این آقایانی که می‌خواهند بگویند ما موحد هستیم و دیگران مشرک کاملا اشتباه می‌کنند چرا که خود آنان بی‌دین و مشرک هستند و هیچ بویی از اسلام و جامعه اسلامی نبرده‌اند.

وی ادامه داد: این‌ها به گونه‌ای عمل می‌کنند که هیچ فرقی میان قوم شیعه و سنی قائل نیستند و برایشان تفاوتی ندارد و همه را با هم یک جا جارو می‌کنند.

وی تصریح کرد: افراد تکفیری برای ما بحث توسل به خدا را توصیف می‌کنند در حالی که آثار خدا و اولیای او را از بین می‌برند، در سوره بقره آیه 248 آمده است که "قوم بنی اسرائیل بعد از وفات حضرت موسی (ع) به تابوت آن حضرت متوسل می‌شدند و در جنگ‌هایی که شرکت می‌کردند تابوت آن بزرگوار که متشکل از پیراهن، عصا و عبای ایشان بود را حمل می‌کردند و اغلب در جنگ‌ها پیروز می‌شدند و باید گفت شمایی که می‌گویید توسل به خدا شرک است این چنین به تابوت موسی توسل می‌کردید آیا این شرک نیست؟" باید گفت از پایه و اساس این قوم تکفیری هستند و اقداماتشان پلیدانه است.

مرجع عالیقدر شیعه خاطر نشان کرد: اسلام دو طائفه شیعه و سنی دارد و وجه مشترکات زیادی این دو طائفه با هم دارند اما این جماعت بی دین وهابی با سلاح کفر سعی در تفرقه افکنی و کشتار مسلمانان دارد و از هیچ کس هم ابایی ندارد.

وی بیان کرد: ممکن است فرد در شب قدر جزو گناهکاران باشد و با اعمال صالح سرنوشت خو را اصلاح کند، به همین منظور بشر یک سرنوشت ندارد و می‌تواند با اعمال صالح گذشته خود را دچار تغییر کند و آن را اصلاح کند، بدانید کلید سرنوشت‌ها دست انسان است و کسانی بودند که از دیرباز در زندگی خود، پروردگار را عبادت می‌کردند و بعد از مدتی یک شبه مشرک و کافر شدند و بودند کسانی که یک عمر در گناه سر می‌بردند و یک شبه مانند حربن یزید ریاحی آسمانی شدند.

آیت‌الله سبحانی اظهار کرد: امروز دشمن با سلاح تکفیر به مصاف ما آمده است و در مقابله با آن باید اول فرهنگ خود را ببینیم و مسلحانه و محکم پاسخشان را بدهیم چرا که شمشیر آنها میان ما و خودشان حائل است.
انتهای پیام/70005/صا40/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها