امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106151
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، معاون اول رئیس جمهور دقایقی پیش در بازدید از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با اشاره به اینکه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، معاون اول رئیس جمهور دقایقی پیش در بازدید از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با اشاره به اینکه برای رسیدن به توسعه یافتگی باید اقتصاد متکی به نفت را رها کنیم، بیان کرد: تقویت کردن اقتصاد دانش‌بنیان در این راه بسیار به ما کمک خواهد کرد.

وی با اشاره به توسعه کشور ایران در زمینه‌های مختلف تصریح کرد: ایران با توجه به امکانات بسیاری که دارد و با توجه به حضور منابع مختلف و امکانات قابل توجه می‌تواند به پیشرفت‌های قابل توجهی دست یابد.

اسحاق جهانگیری با اشاره به اینکه متاسفانه تاکنون تعدادی از کشورها از لحاظ توسعه یافتگی از ما پیشرفت بهتری داشته‌اند، تاکید کرد: این پیشرفت به سبب قدرت آنها نبوده بلکه به دلیل بعضی سیاست‌گذاری‌ها و جهت‌گیری‌های سیاسی از طرف ما بوده است.

وی با تاکید بر اینکه در 10 سال نخست رشد اقتصادی کشور حدود 2.4 درصد بوده است، ادامه داد: برای رسیدن به توسعه باید 8 درصد 10 سال دوم را به 12 درصد ارتقا دهیم و این امر تا زمانی که عملکرد مثل گذشته بر اقتصاد نفتی اتکا داشته باشد قابل دست‌یابی نخواهد بود.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: باید برای منافع کشور از اقتصاد متکی به علم استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه دولت با اجرایی کردن مصوبات و ارائه لایحه‌های مختلف به مجلس از شرکت‌های دانش بنیان حمایت خواهد کرد، اضافه کرد: اصفهان با توجه به ظرفیت‌هایش نقش گسترده‌ای در تحقق اقتصاد دانش بنیان خواهد داشت.
انتهای پیام/63001/ر30/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها