امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۹:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106154
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
منصور حقیقت‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: هیچ کشوری به مانند آمریکا و رژیم صهیونیستی به رغم تهدیدآمیز خواندن گروه انحرافی داعش ...

منصور حقیقت‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: هیچ کشوری به مانند آمریکا و رژیم صهیونیستی به رغم تهدیدآمیز خواندن گروه انحرافی داعش حمایت این گروه‌ها را نمی‌کنند چراکه بر این باورند منطقه را باید به دست چنین گروه‌های افراطی همواره در التهاب نگه دارند تا سران این کشورهای بی‌خاصیت عرب منطقه همیشه توسری‌خور این کشورهای استکباری باشند.

وی تصریح کرد: ما یقین داریم که آمریکا اگر جبهه‌گیری نیز علیه گروهک تروریستی و افراطی داعش و امثال آن انجام می‌دهد بیشتر از جنبه نمایشی است ولی در عمل نمی‌توان حرکتی را مشاهده کرد که تحرک این گروه‌ها را محدود کند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: ما در نشستی که با معاون عربی - آفریقایی وزارت امور خارجه داشتیم تحولات منطقه به ویژه کشور عراق، سوریه، یمن و همچنین برخی تحرکات گروه‌های ضد اسلامی و ضد انسانی مطرح شد و ما به صراحت اعلام کردیم که مواضع جمهوری اسلامی ایران مواضعی شفاف در حمایت از مسلمانان و کشورهای آزادی‌خواهی است که به خواسته‌ها و مطالبات مردم احترام می‌گذارد.

حقیقت‌پور ادامه داد: در این نشست سعی شد تحولات منطقه نظیر نظام شکل‌گیری در عراق وضعیت نظامی منطقه شرایط داعش و فعالیت آنها در جبهه‌های مختلف و ضرورت تعامل بین گروه‌های مختلف مورد ارزیابی قرار گیرد.

وی بیان کرد: ما بارها مواضع شفاف و روشنمان در خصوص سوریه را اعلام کردیم و هیچ وقت نیز در این اصول تنازل نداشتیم چراکه معتقدیم دولت بشار اسد قانونی و در چارچوب دموکراسی تعیین شده است هر چند که غربی‌ها به خاطر آنکه نمی‌توانند محبوبیت بشار اسد و آرامش در این کشور را ببینند به برخی تحرکات روی آورده‌اند.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: اقداماتی که امروز داعشی‌ها انجام می‌دهند اقداماتی از نوع رفتار ضد انسانی است که در هیچ برگه‌ای از تاریخ این کره خاکی نمی‌توان نمونه آن را مشاهده کرد و به جرات می‌توان گفت که داعش روی جنایتکارانی نظیر هیتلر، موسولینی و صدام را سفید کرده است.

حقیقت‌پور در پایان گفت‌و‌گوی خود با خبرنگار فارس در اردبیل افزود: در همه شرایط و برهه‌های حساس تحولات منطقه‌ای کانون توجه جمهوری اسلامی ایران است و تاثیرگذاری آن را همه می‌دانند و واقف هستند که بدون حضور جمهوری اسلامی ایران تمام مذاکرات و روند کارها به نتیجه نمی‌رسد.

انتهای پیام/62004/صا30/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها