امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۰:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106157
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمانشاه، عادل آذر صبح امروز در مراسم افتتاح دوازدهمین کنفرانس بین‌المللی آمار در دانشگاه رازی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمانشاه، عادل آذر صبح امروز در مراسم افتتاح دوازدهمین کنفرانس بین‌المللی آمار در دانشگاه رازی کرمانشاه اظهار داشت: زمامداران بحث‌های حوزه آمار در ایران بازاری و کاسب شده‌اند و بدون اطلاعات اقدام به اشاعه آمار نادرست می‌کنند.

وی رعایت حداقل زمان در استانداردهای آماری را یکی از شاخص‌های ممیزی کردن نظام‌های حرفه‌ای برشمرد و افزود: طی دو سال اخیر این امر در کشور نهادینه شده و امروز تورم ماهانه را پس از گذشت هفت روز، نرخ بیکاری فصلی تا یک ماه بعد از فصل و نرخ رشد سالانه را حداکثر پس از گذشت هفت ماه اعلام می‌کنیم.

رئیس مرکز آمار ایران با اشاره به نرخ رشد منفی 2.2 درصدی در سال 92، گفت: نرخ بیکاری تابستان نیز تا 15 مهر ماه امسال بر روی سایت مرکز آمار ایران ارائه می‌شود.

آذر با تصریح نقش ارائه اطلاعات دقیق در اعلام آمار واقعی برای استفاده در تصمیم‌گیری‌ها، خاطر نشان کرد: جمع‌بندی تمام اطلاعات آماری دستگاه‌های اجرایی  و ارائه آن افق برنامه‌ریزی مرکز آمار ایران است.

وی بیان داشت: در راستای سرعت بخشیدن به کارها، انجام سرشماری عمومی کشاورزی مهر ماه امسال بر مبنای سیستم‌های الکترونیک بوده  و در یک زمان پنج ماهه نیز نتایج را اعلام می‌کنیم.

رئیس مرکز آمار ایران بیان داشت: شورای عالی آمار کشور به‌عنوان اصلی‌ترین مرجع آماری، مرکز آمار را موظف به ایجاد شبکه جامع ملی آمار ثبتی مبنا کرده است که در همین راستا فعالیت‌های آماری را بر مبنای IT برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

آذر مهمترین چالش تخصیص بودجه در کشور را شناسایی استان‌های محروم عنوان کرد و افزود: در شناسایی استان‌های محروم بیشتر بر استدلالات کلامی نمایندگان مجلس تکیه می‌شد که این امر باید مبتنی بر مدیریت عملکرد باشد.

وی با بیان اینکه تمام تلاش و تمرکز ما بر این است که چه طور شماره پرسنلی افراد (کد ملی) و به کد پستی ارتباط داده شود، گفت: مرکز آمار به‌عنوان متولی آمار آمادگی دارد با رویکرد جدید ثبتی استقرار شبکه ملی آمار از گروه‌های حرفه‌ای و تحقیقاتی استفاده کند.

این مسئول مدیریت بر مبنای شواهد را یک از مشکلات رایج در کشور دانست و بیان داشت: آمار صحیح برای استفاده سیاست‌گذاران در سیاست‌گذاری‌های کلان اهمیتی ویژه دارد و مدیریت باید بر مبنای رویکرد علمی و نه شواهد باشد.

آذر با اشاره به اینکه علم آمار زمانی می‌تواند نقش اصلی خود را ارائه دهد که کارکردهای حاکمیتی را به‌درستی ایفا کند، گفت: تهیه، ذخیره و ارائه سریع و دقیق آمارها پارادایم حاکم بر مرکز ایران است.

وی ساماندهی نظام آمارهای ثبتی را محور اصلی برنامه‌های مرکز آمار ایران در کنار انجام سرشماری‌ها، طرح‌های آماری و نمونه‌گیری‌ها عنوان کرد و بیان داشت: نظام آمارهای ثبتی در افق‌های یک، دو و پنج ساله انجام می‌شود.

انتهای پیام/2700/ق30/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها