امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۸:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106169
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه ظهر امروز در اجلاس سالانه اساتید بسیجی که در سالن صدا و سیمای ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه ظهر امروز در اجلاس سالانه اساتید بسیجی که در سالن صدا و سیمای خراسان رضوی برگزار شد اظهار کرد: هویت یک جامعه به فرهنگ آن بستگی دارد و نقش فرهنگ در جامعه همانند روح آن جامعه است.

وی با بیان اینکه فرهنگ عمومی مربوط به زندگی عمومی مردم جامعه است که بعد ظاهری و باطنی دارد تصریح کرد: در حال حاضر در جهان اسلام فرهنگی عمومی گرفتار یک تهدید جدی در حوزه خانواده است و دشمن با استفاده از ابزار شبکه‌های اجتماعی، کتاب‌های رمان و شبکه‌های فارسی زبان سعی در ضربه زدن و نابود کردن نظام خانواده دارد.

وی با تاکید براینکه مسئولان فرهنگی باید توجه ویژه به تهدیدهای فرهنگی که از سوی دشمن در مقابل کشور می‌شود داشته باشند گفت: دشمن سعی می‌کند از طرق مختلف به کشور آسیب وارد کند، آنها اعتقادات مردم را مورد هدف قرار داده‌اند.

رئیس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران خاطرنشان کرد: فیلترینگ در تمام دنیا اجرا می‌شود اما درصد آن متفاوت است، ما باید به تاسیس اینترنت سالم بپردازیم و از شاخصه‌های آن که در شورای عالی مجازی تدوین شده بهره ببریم.

خسروپناه یادآور شد: تقویت نهادهای فرهنگی، توجه به فعالیت‌ های سنتی اسلام و انقلاب همانند محرم و صفر و اسلامی‌سازی علوم انسانی باید جزو برنامه‌های مسئولان برای مقابله با تهدیدهای فرهنگی دشمن قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه سکولاریسم فرهنگ سیاسی ما را تهدید می‌کند، اظهار کرد: هدف اصلی سکولاریسم این است که تفکر اسلامی را از فضای سیاسی کشور دور کند که دراین راستا دو موضوع تحجر و روشنفکری را بیان می‌کند.
انتهای پیام/70005/صا30/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار