امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۲:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106176
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از همدان، آیت‌الله سید احمد خاتمی پیش از ظهر امروز در همایش تکلیف‌مداری و ولایت‌مداری در دانشکده هنر و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از همدان، آیت‌الله سید احمد خاتمی پیش از ظهر امروز در همایش تکلیف‌مداری و ولایت‌مداری در دانشکده هنر و معماری دانشگاه بوعلی سینا اظهار کرد: پس از تاسیس دانشگاه‌ها، محیط دانشگاهی محیط روشنفکری بوده و در آن اندیشه‌ها به صورت آزاد بیان شده است.

وی با اشاره به وجود روشنفکری قرآنی و غربی در جامعه افزود: بین این دو نوع طرز تفکر تفاوت‌های بسیاری وجود دارد که از آن جمله می‌توان به بندگی خدا، نحوه منش اعتقادی و عملی، پرسشگری و تبعیت، جهت‌گیری نسبت به اسلام، وارستگی، ولایت‌پذیری و انصاف اشاره کرد.

خاتمی بیان کرد: در نظام اسلامی انتظار از دانشجویان و دانشگاهیان روشنفکری به سبک قرآنی است.

خطیب جمعه موقت تهران گفت: اسیر حزب، گروه و جناح بودن به معنای فروش فکر و اندیشه و بدین معناست که شخصی بنشیند برای دیگران تصمیم بگیرد و دیگران را ابزار اهداف خود کند.

وی اضافه کرد: برخی افراد با تکیه بر روش روشنفکری غرب‌گرایانه شروع به نقدهای تند علیه دولت‌های قبل کردند و حتی در مصاحبه‌های خود گفتند هشت سال است که کشور ویران شده از ما می‌خواهید یک شبه آبادش کنیم؟ این روش صحیح نیست.

خاتمی خاطرنشان کرد: پس از انقلاب تمام دولت‌ها نقاط قوت و ضعفی داشتند همان طور که دولت یازدهم نقاط قوت و ضعفی دارد.

وی ادامه داد: از نقاط قوت دولت یازدهم بیمه سلامت است که کاری واقعا ستودنی است و از نقدهای وارده به دولت همان نقد رهبر معظم انقلاب است که فرمودند نباید با شعار اعتدال جریان مومن را کنار زد.

وی در پایان با اشاره به وجود سه نوع فضا شامل حاکمیت حق، فضای باطل و فضای فتنه، تصریح کرد: در فضای حاکمیت حق باید حق را حمایت کرد، در فضای باطل وظایف حداقلی و حداکثری داریم که حداقل آن حفظ خودمان است و حداکثر آن برهم زدن آرامش آن جامعه است و در فضای فتنه که باطل لباس حق را می‌پوشد ما نیاز به چراغ داریم در این راه چراغ ما ولایت است و باید به آن تکیه کنیم.

انتهای پیام/89037/ح30/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها