امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 17
۰۳:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106182
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
قاسم جعفری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با بیان اینکه ...

قاسم جعفری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با بیان اینکه نمایندگان مجلس برای بررسی بورسیه‌های دانشجویان اصرار دارند، گفت: به احتمال زیاد فردا در جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، کمیته‌ای برای بررسی بورسیه‌های غیرقانونی تشکیل می‌شود.

وی افزود: با توجه به اینکه در جریان استیضاح وزیر علوم برخی‌ها مانند رئیس جمهور، معاون اول وی و وزیر سابق علوم احساس می‌کردند تمام مشکلات و مسائل دنیا در بحث بورسیه‌ها جمع شده است و تبلیغات بسیاری هم علیه مجلس شد بنابراین که مجلس به خاطر ترس از بورسیه‌ها فرجی‌دانا را استیضاح کرد، به همین خاطر مجلس محکم ایستاده است و بحث بورسیه‌های غیرقانونی را به شدت پیگیری می‌کند و برای همین کار هم کمیته‌ای تشکیل خواهد شد.

جعفری با بیان اینکه کمیته بررسی بورسیه‌ها این موضوع را از صفر تا صد بررسی می‌کند، گفت: این موضوع باید کاملا بررسی شود که چه افرادی غیرقانونی بورسیه شدند و مخصوصا اینکه باید مشخص شود تا از سمت دولت چه کسی چنین مسئله‌ای را منتشر کرده و باعث اتهام به دانشجویان و جوانان و همچنین ریختن آبروی آنها شده‌است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات تاکید کرد: البته برخی از نمایندگان اصرار دارند که موضوع بورسیه‌ها از 16 سال قبل پیگیری شده تا مشخص شود مسئولان از چه طریقی بورسیه گرفته‌اند. البته این یک نظریه است و ممکن است که در این راستا مدارک معاون اول رئیس جمهوری هم مورد بررسی قرار بگیرد که چگونه بورسیه شده‌است.

وی گفت: مجلس در این بحث به عنوان طرف دعوا محسوب می‌شود و هیچ کمیته مشترکی بین دولت و مجلس تشکیل نخواهد شد. مجلس قرار است ادعاهای دولت را در این رابطه بررسی کند و اگر هم نیاز باشد ممکن است افرادی از دولت را در مجلس بخواهد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها