امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۷:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106190
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حمیدرضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در سومین روز از سی‌ویکمین ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حمیدرضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در سومین روز از سی‌ویکمین اجلاس رؤسای آموزش و پرورش مناطق سراسر کشور که در سالن همایش‌های رازی در حال برگزاری است، اظهار داشت: طرح یک روز بانشاط در 2 هزار مدرسه ابتدایی در سال تحصیلی جدید به صورت آزمایشی انجام می‌شود و همزمان با آن پژوهش این طرح انجام خواهد شد و اگر این طرح جواب داد، انجام خواهد شد و اگر جواب نداد، جمع می‌شود.

وی افزود: امسال برای مهر ماه کتاب کار و راهنمای عمل پرورش مدرسه به همراه برنامه‌های جدید تدوین شده است که مبنای کار مربیان پرورشی قرار خواهد گرفت.

کفاش ادامه داد: فعالیت تشکل‌های دانش‌آموزی هم در یک کتاب تدوین شد و این کتاب مبنای تشکل‌های دانش‌آموزی در مدارس خواهد بود.

کفاش با اشاره به تجهیز کتابخانه‌های مدارس در سال تحصیلی جدید خاطرنشان کرد: با معاونت فرهنگی وزارت ارشاد رایزنی‌هایی انجام شد و امسال کتابخانه‌های مدارس با اولویت در دوره ابتدایی تجهیز می‌شوند و در صورت نیاز برای دیگر پایه‌ها نیز این کار انجام خواهد شد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تفاهم‌نامه‌ای که با معاونت سینمایی وزارت ارشاد انجام شده است، تصریح کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه 180 سالن آموزش و پرورش به سالن سینمایی تبدیل می‌شود که این کار با امکانات معاونت سینمایی وزارت ارشاد خواهد بود.

به گزارش فارس، وی با بیان اینکه طرح حفظ موضوعی آیات قرآن، احیای دارالقرآن‌ها و بازنگری مدارس قرآنی در دستور کار است، گفت: 5 هزار معلم قرآنی باید در مدارس قرآنی و دارالقرآن‌ها بر اساس اولویت ساماندهی شود.

کفاش با اشاره به تقویت شوراها، مجامع و مجلس دانش‌آموزی اظهار داشت: رکن مشارکتی در آموزش و پرورش این مجامع هستند که برای سخن گفتن دانش‌آموزان وجود دارد و با افتتاح مجلس هفتم دانش‌آموزی، این کار پیگیری می‌شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به آماده بودن سند اقامه نماز برای اجرا، کیفیت‌بخشی به پرورشی و موضوع حج عمره و کربلا خاطرنشان کرد: قصد داریم از آبان ماه دانش‌آموزان دختر را به همراه مادر و دانش‌آموزان پسر را به همراه پدر در صورت آرام بودن شرایط به کربلا، اعزام کنیم.

کفاش در پایان گفت: اعتبارات حوزه پرورشی در گذشته 3 میلیارد تومان بود که این اعتبارات به 40 میلیارد تومان افزایش یافته است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها