امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۲۳:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106195
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
علی‌حسین حسینی‌نژاد ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به طرح‌های اجرا شده از سوی این مرکز اظهار کرد: برخی از این طرح‌ها پیشگیرانه و برخی به منظور ...

علی‌حسین حسینی‌نژاد ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به طرح‌های اجرا شده از سوی این مرکز اظهار کرد: برخی از این طرح‌ها پیشگیرانه و برخی به منظور جمع‌آوری سارقان و برخورد با آن‌ها صورت گرفته است.

وی بیان کرد: یکی از مهم‌ترین طرح‌های اجرا شده در این راستا راه‌اندازی قرارگاه مقابله با سرقت بوده که برای نخستین‌بار در استان قزوین انجام شده است.

رئیس پلیس آگاهی استان قزوین عنوان کرد: استان قزوین از نظر تعداد آمار ارتکاب جرایم در حد متعادلی نسبت به بسیار استان‌ها قرار دارد اما نظر مسئولان برای کاهش این آمار، راه‌اندازی این قرارگاه بود تا گسترش بیش از پیش امنیت در سطح استان و افزایش رضایت‌مندی مردم را فراهم کند.

حسینی‌نژاد ادامه داد: با راه‌اندازی قرارگاه مقابله با سرقت در استان قزوین، آمار ارتکاب جرایم نسبت به سال گذشته 16 درصد کاهش و آمار کشف سرقت‌های انجام شده 84 درصد افزایش داشته است که این آمار در شهرستان قزوین 70 درصد بوده است.

وی با اشاره به برگزاری هفت مرحله از طرح‌های مقابله‌ با جرایم سرقت اضافه کرد: یکی از این طرح‌ها برخورد با سرقت همراه با خشونت بوده که تأثیر زیادی در افزایش رضایت مردم داشته است؛ در این طرح چهار روزه، دستگیری 11 زورگیر و پنج کیف‌قاپ انجام شده است.

رئیس پلیس آگاهی استان قزوین یادآور شد: طرح مقابله با سارقان خودرو و موتورسیکلت از دیگر طرح‌های اجرا شده توسط پلیس آگاهی استان بوده که در دو مرحله انجام شده است؛ این طرح به مدت پنج روز برگزار شده است که امروز به پایان می‌رسد.

حسینی‌نژاد خاطرنشان کرد: در مدت برگزاری این طرح 16 سارق بازداشت شده که دو نفر از آن‌ها غیر بومی و بقیه بومی استان بوده‌اند.

وی بیان کرد: طرح مورد توجه دیگری که توسط پلیس آگاهی استان قزوین به مدت دو روز در ماه گذشته انجام شد، مبارزه با سارقان منازل بوده است که در این طرح 14 سارق بازداشت و 10 مورد سرقت منزل نیز کشف شد.

رئیس پلیس آگاهی استان قزوین ادامه داد: در طرح دیگر بر رفتار پخش‌کنندگان اجناس دست دوم نظارت صورت گرفت که پس از نظارت‌های صورت گرفته 9 سارق در این طرح دستگیر شدند که سه نفر از آن‌ها از اماکن شخصی سرقت کرده بودند.

وی اضافه کرد: دیگر افراد بازداشت شده در این طرح 14 مورد سرقت قطعات خودرو داشتند و سه دستگاه موتورسیکلت نیز از دیگر وسایل سرقتی آن‌ها بوده است.

رئیس پلیس آگاهی استان قزوین یادآور شد: در نوروز 93 طرح ساماندهی مکان حضور مسافران نوروزی در برنامه کاری پلیس آگاهی استان قزوین قرار گرفت که به عنوان یک طرح پیشگیرانه و بازدارنده نتایج مثبتی در پی داشت و در این طرح با همکاری شهرداری‌های استان قزوین نسبت به ایجاد روشنایی، حضور نگهبان ثابت و گشت‌زنی مداوم در اطراف این اماکن اقدام شد.

حسینی‌نژاد بیان کرد: از دیگر طرح‌های مورد نظر و انجام شده توسط پلیس آگاهی استان، برخورد با قاچاق و جلوگیری از انتقال غیر بهداشتی احشام در استان قزوین بوده که علاوه بر وجود حساسیت بالا در این عرصه، پلیس آگاهی این استان عملکرد مناسبی از خود نشان داده است.

انتهای پیام/77007/ط40/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها