امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۲:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106199
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; محمد دیمه‌ور معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در سی و یکمین اجلاس روسای ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; محمد دیمه‌ور معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در سی و یکمین اجلاس روسای آموزش و پرورش مناطق کشور که در سالن همایش‌های رازی در حال برگزاری است، اظهار داشت: انسداد مبادی بی‌سوادی و ایجاد فرصت‌های برابر برای دختران و پسران از جمله وظایف و تکالیف ماست.

وی ادامه داد: توسعه و بهسازی منابع نیروی انسانی و تأمین نیروی انسانی کارآمد و ایجاد زمینه لازم برای تحقق مدرسه‌محوری نیز از دیگر سیاست‌ها و جهت‌گیری‌هاست و همه اقدامات باید در جهت توانمند‌سازی مدرسه باشد.

دیمه‌ور به تقویت و توسعه دوره پیش‌دبستانی اشاره کرد و گفت: این دفتر به معاونت انتقال یافته است و استفاده از روش‌های یادگیری الکترونیک نیز مدنظر است.

* رؤسای آموزش و پرورش استان‌ها از طراحی برنامه‌های جدید خودداری کنند

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، یادآور شد: این سند بنیاد و اساس کار ماست و اولین کاری که انجام دادیم برنامه‌ راهبردی برای معاونت بود و در حال حاضر نیز بر اساس همین حرکت می‌کنیم و در سال جاری هیچ برنامه جدیدی در دوره ابتدایی نداریم بنابراین از شما روسای آموزش و پرورش می‌خواهیم از طراحی برنامه‌های جدید خودداری کنید و همین برنامه‌ها را با کیفیت انجام دهید.

به گزارش فارس، وی اضافه کرد: یکی از راه‌های تولید بی‌سوادی ناکامی دانش‌آموزان در دوره ابتدایی است و باید دست دانش‌آموزانی که از تحصیل بازمانده‌اند را گرفته و به تحصیل مشغول کنیم.

دیمه‌ور به طرح آموزش برای همه اشاره کرد و افزود: آموزش برای همه در سال گذشته در معاونت آموزش ابتدایی احیا شد و برای نخستین بار در تاریخ آموزش و پرورش، کلاس‌های چند‌پایه مورد توجه قرار گرفته است و آیین‌نامه این کلاس‌ها در شورای عالی آموزش و پرورش تصویب شد.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سامانه مدیریت دانش برای تجمیع آموخته‌ها و تجربیات راه‌اندازی شده است، گفت: در حال راه‌اندازی مجمع خیرین علمی، فرهنگی هستیم.

وی خاطرنشان کرد: سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان از کودکان پایان 5 سال را در سال آینده انجام می‌دهیم و دوره پیش‌دبستانی را برای بهبود شرایط دانش‌آموزان قرار می‌دهیم.
انتهای پیام/  

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها