امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۰:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106201
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از یاسوج، جعفر نیکبخت ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تبریک هفته دولت به دولتمردان اظهار کرد: 75 باب ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از یاسوج، جعفر نیکبخت ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تبریک هفته دولت به دولتمردان اظهار کرد: 75 باب داروخانه خصوصی، دولتی و مراکز درمانی و ارگان‌ها و سازمان‌ها وجود دارد.

معاون غذا و داروی علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه به منظور ارائه خدمات دارویی مطلوب و آسان‌تر به هم‌استانی‌ها تعداد مجوز داروخانه مازاد بر نیاز نیز صادر شده، گفت: داروخانه متناسب با سقف جمعیت استان صادر شده است.

وی از تعداد 75 داروخانه در سطح کهگیلویه و بویراحمد، 13 باب آن را شبانه‌روزی عنوان کرد و گفت: این تعداد به صورت دولتی، خصوصی و بیمارستانی پاسخگوی مردم هستند.

این مسئول ادامه داد: در مراکز شهری و روستایی بالای 20 هزار نفر جمعیت که دارای یک داروخانه هستند به صورت شبانه‌روز یا آنکال خدمات لازم را به عموم مردم ارائه می‌کنند.

نیکبخت اذعان کرد: در سال 93 و بر اساس نظرسنجی جدید مجوز صدور داروخانه نیز در حال صدور است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود بیشترین آمار مصرف دارویی بر اساس آمار نسخ پزشکان را یک میلیون و 220 هزار نسخه عنوان کرد و گفت: در نسخه‌های بررسی شده آمپول دگزامتازون بیشترین مصرف را در بین مردم کهگیلویه و بویراحمد داشته است.

معاون غذا و داروی علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در بخشی دیگر از سخنان خود در پاسخ به سوالی مبنی بر تعداد متخلفان در سال‌جاری اذعان کرد: در سال 93 دو مورد متخلفان را به کمیسیون ماده 11 معرفی کردیم.

نیکبخت تعداد متخلفان سال 92 را پنج مورد عنوان کرد و گفت: در سال‌جاری سه مورد پرونده تعلیق شده و در سال گذشته نیز پنج مورد پرونده تعلیق شده داشتیم.

نیکبخت تعداد توقف خط تولید در سال 93 را دو مورد عنوان کرد.

انتهای پیام/82011/الف30/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار