امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۰:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106209
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس؛ احمد مسجدجامعی در نشست خبری صبح امروز خود که به منظور ارائه گزارش عملکرد یک ساله شورا برگزار شد، درباره شیوه مدیریت ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس؛ احمد مسجدجامعی در نشست خبری صبح امروز خود که به منظور ارائه گزارش عملکرد یک ساله شورا برگزار شد، درباره شیوه مدیریت خود در شورای شهر گفت: ما در دوره چهارم شورا شیوه ای را برای جلوگیری از تخلفات به کار بردیم که موفقیت آمیز بود و منجر به کاهش تخلف در زیرمجموعه های شهرداری شد. همچنین شیوه عملکرد شورا در این دوره، باعث افزایش سطح مداخله این نهاد در دستگاه های دیگر برای بهبود زندگی شهروندان تهرانی شد.

وی ادامه داد: شورای شهر توانست مسائل تهران را وارد برنامه های دولت کند که در این راستا، جلسات مشترک زیادی برگزار شد و اعضای هیات دولت نیز متقابلا در شورا حضور یافتند. بنابراین می توان گفت سطح مداخله شورا از حوزه شهرداری فراتر رفته است.

رئیس شورای شهر اضافه کرد: ما در دوره چهارم شورا، تعداد کمیسیون های تخصصی شورا را از سه کمیسیون به شش کمیسیون افزایش دادیم که اعضای شورا صرف نظر از مسئولیت خود در شورا، کار در سازمان ها و تشکیلات دیگر را نیز تجربه کرده اند و افرادی کارشناس و خبره هستند.

مسجدجامعی افزود: در همین راستا، مجلس شورای اسلامی کمیسیون هایی متناظر با کمیسیون های تخصصی شورا تشکیل داده که با این کمیسیون ها کارگروه و جلسات مشترک داریم. دولت نیز در بالاترین سطح کمیسیون مسائل کلانشهرها را در هیات دولت با عضویت 13 وزیر تشکیل داد که یکی از علل ایجاد آن، پیگیری شورای شهر تهران بوده و مسائل تهران در این کمیسیون به طور ویژه مورد رسیدگی قرار می گیرد.

وی در ادامه گفت: اعضا با رئیس جمهوری دیدار داشتند که برای اولین بار رخ داد و پیش از این سابقه نداشت. در این دیدار، همه اعضا توانستند مسائل و دیدگاه های خود را مطرح کنند. این اتفاقات باعث شده که با دستگاه های اجرایی به ادبیات مشترکی درباره مسائل شهری دست پیدا کنیم. همچنین به جای افزایش عرض و طول بدنه اجرایی شهرداری، کوشیده ایم بدنه کارشناسی را تقویت کنیم.

رئیس شورای شهر تهران با ارائه آماری از فعالیت های اعضا در یک سال گذشته گفت: در طول اولین سال فعالیت شورا، 36 سخنرانی پیش از دستور توسط اعضا ایراد شد که بررسی ها نشان داد 18 سخنرانی توسط اعضای یک گروه و 18 سخنرانی توسط اعضای گروه دیگر انجام شده و این نشانگر فضای عادلانه و مشارکتی شورای شهر است. 

مسجدجامعی همچنین گفت: در یک سال گذشته، 100 تذکر نیز توسط اعضای شورا نسبت به عملکرد شهرداری در حوزه های گوناگون مطرح شده که بیشترین تذکرات به ترتیب مربوط به آقایان قناعتی، دوستی، حافظی، سرخو، مجتبی شاکری، حکیمی پور، اقبال شاکری، حقانی، انصاری، مختاباد و ... بوده است. کمترین تذکر را نیز بنده به شهرداری داده ام!

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها