امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۱:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106212
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از یزد، علی دهقان، پیش از ظهر امروز در نشستی خبری اظهار داشت: کیفیت خدمات، کاهش قیمت خدمات و افزایش ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از یزد، علی دهقان، پیش از ظهر امروز در نشستی خبری اظهار داشت: کیفیت خدمات، کاهش قیمت خدمات و افزایش خدمت‌رسانی از اولویت‌های دانشگاه علوم پزشکی استان یزد است که خوشبختانه با اجرای طرح‌های جدید دولت در حوزه بهداشت و درمان، برنامه‌های خوبی با این محورها اجرا شده است.

وی عنوان کرد: تقویت کلینیک‌های تخصصی از جمله اقدامات انجام شده است که در این طرح، دستورالعملی برای کلیه درمانگاه‌های تخصصی و فوق تخصصی صادر شده و بر اساس آن، هر پزشک باید در هر ساعت فقط هشت بیمار را ویزیت ‌کند و باید برای همه بیماران پرونده صادر شود تا کیفیت خدمات بهبود یابد.

دهقان خاطرنشان کرد: نیروهای مستقر در درمانگاه‌های تخصصی و فوق تخصصی یزد اغلب از اعضای هیئت علمی هستند و با شرایط ایجاد شده، رضایتمندی مردم افزایش یافته است.

معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد در مورد کاهش قیمت خدمات نیز عنوان کرد: در حال حاضر یک بیمار با پرداخت 3 هزار و 600 تومان ویزیت می‌تواند به یک فوق تخصص مراجعه کند و بهترین نوع خدمات درمانی را دریافت کند که این تنها 9.5 درصد هزینه درمان یک بیمار است.

وی در مورد افزایش خدمت‌رسانی در مناطق محروم بیان کرد: در بیشتر مناطق محروم به خاطر رسیدگی به پزشکان و پرداخت دستمزدهای خوب به آنها، اغلب آنها مطب‌ها را تعطیل کرده و در بیمارستان‌های دولتی به مردم خدمات تخصصی و فوق تخصصی ارائه می‌دهند.

دهقان خاطرنشان کرد: این در حالی است که در گذشته خدمات درمانی توسط پزشکان عمومی در بیمارستان‌ها ارائه می‌شد اما اکنون این خدمات از سوی پزشکان مقیم و متخصص ارائه می‌شود.

وی همچنین از بهبود وضعیت هتلینگ بیمارستان‌های یزد خبر داد و بیان کرد: تجهیزات موجود در بیمارستان‌های یزد نیز از بهترین تجهیزات پزشکی است اما در عین حالی که کیفیت خدمات بالا رفته، قیمت آن کاهش یافته است.

معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد تصریح کرد: مهم‌ترین کار ما، تحقق بخشیدن به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر این است که بیمار به جز رنج بیماری نباید هیچ رنج دیگری داشته باشد که در این راستا فشار اقتصادی از روی مردم برداشته شده و سردرگمی آنها در زمینه تهیه تجهیزات پزشکی و خرید دارو کاهش یافته است.

دهقان همچنین با اشاره به تجهیزات موجود در بیمارستان‌های استان یزد عنوان کرد: کلیه دستگاه‌های رادیولوژی استان یزد دیجیتال شده که این امر تاثیر بسیار خوبی بر کیفیت خدمات در این حوزه دارد.

وی همچنین از راه‌اندازی بخش پیوند کلیه در بیمارستان شهید صدوقی همچنین اعتباربخشی به بیمارستان‌ها بر اساس کیفیت خدمات خبر داد.

معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با اشاره به ارائه خدمات دندانپزشکی به بیماران خاص عنوان کرد: دستگاه‌های دیالیز نیز در بیمارستان‌های دولتی یزد نوسازی شده است.

وی از خرید دستگاه MRI شهید رهنمون و راه‌اندازی بخش جراحی قلب بیمارستان شهید صدوقی خبر داد و بیان کرد: تلاش شده تا تجهیزات در بیمارستان‌های یزد به روز شود.

انتهای پیام/2464/س40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها