امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۵:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106213
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس؛ احمد مسجدجامعی در نشست خبری صبح امروز خود که به منظور ارائه گزارش عملکرد یک ساله شورای چهارم برگزار شد، ضمن گرامیداشت ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس؛ احمد مسجدجامعی در نشست خبری صبح امروز خود که به منظور ارائه گزارش عملکرد یک ساله شورای چهارم برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد مرحوم مهدی نفر، خبرنگار ورزشی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; که اخیرا در سانحه رانندگی درگذشت، گفت: خانواده نفر در تهران خانواده مهمی هستند. زیرا قدیمی حسینیه تهران را که حدود 400 سال قدمت دارد، در نفرآباد احداث کرده اند.

وی افزود: البته اکنون دیگر کمتر کسی این محله را به نام «نفرآباد» می شناسد، زیرا بسیاری از قسمت های آن در حرم حضرت شاه عبدالعظیم (ع) قرار گرفته است. اما قوم نفر در سال های دور در این محله سکنی گزید و تکیه ای را در آنجا برای عزاداری سیدالشهدا (ع) برپا ساخت.

مسجدجامعی به تفاوت بین تکیه و حسینیه اشاره کرد و گفت: حسینیه محلی است که مراسم عزاداری به مناسبت های گوناگون در آن برپا می شود و معمولا مسقف است، اما تکیه تنها به عزاداری امام حسین (ع) اختصاص دارد و معمولا روباز است که تکیه خاندان نفر هنوز هم به همین صورت است.

رئیس شورای شهر ادامه داد: من این تکیه را بسیار دوست دارم و هنوز هم به آنجا می روم، زیرا 400 سال است که پرچم روضه اباعبدالله (ع) در آن بالاست و این تنها تکیه باقیمانده تهران است و هیچ تکیه ای در تهران به این قدمت نداریم.

وی خاطرنشان کرد: هنوز هم نفرآبادی ها در این تکیه دور هم جمع می شوند و هفت هشت نسل است که این تکیه را حفظ کرده اند. در حال حاضر نیز خانم محترمی از همین خاندان این تکیه را اداره می کند. بنابراین خانواده نفر، خانواده مهم و متشخصی هستند که از جمله کارهای ماندگار آنها در تهران می توان به همین تکیه نفرآباد اشاره کرد.

مسجدجامعی در پایان گفت: به دلیل قدمت و اهمیت این تکیه، من درخواست ثبت آن به عنوان اثر ملی را مطرح کرده ام.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها