امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۳:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106216
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از یاسوج، ظهر امروز عبدالله بهمنش در گفت‌وگو با خبرنگاران، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر دولت و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از یاسوج، ظهر امروز عبدالله بهمنش در گفت‌وگو با خبرنگاران، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر دولت و تبریک هفته دولت به همه دولتمردان، اظهار کرد: فعالیت‌های دامپزشکی بسیار گسترده است و حاصل این تلاش‌های شبانه‌روزی ارائه محصولات پروتئینی سالم و بهداشتی از مزرعه تا سفره غذایی مردم و شهروندان است.

مدیرکل دامپزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تمام تلاش دست‌اندرکاران این اداره‌کل ارائه محصولات با اطمینان خاطر به شهروندان است، اظهار داشت: از آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید 50 هزار و 101 نفر برای دام و طیور خود از خدمات بهداشتی دامپزشکی استفاده کردند.

مدیرکل دامپزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: 7 میلیون و 46 هزار و 735 نوبت رأس دام و تعداد 14 میلیون و 655 هزار و 278 قطعه طیور بومی و صنعتی علیه بیماری‌های دام و طیور واکسینه شدند.

بهمنش تصریح کرد: با تلاش‌های صورت گرفته و با همکاری بخش خصوصی از ابتدای فعالیت دولت یازدهم این تعداد دام و طیور واکسینه شد.

این مسئول ارشد استانی در بخش دیگری از سخنان خود به بعد نظارتی اداره‌کل متبوعش سخن گفت و افزود: 127 هزار رأس دام سبک و سنگین در کشتارگاه‌های دام استان کهگیلویه و بویراحمد توسط بازرسین بهداشتی مورد نظارت قرار گرفتند.

بهمنش اضافه کرد: همچنین این تعداد رأس دام سبک و سنگین توسط روحانیون ناظر ذبح شرعی شدند.

وی در ادامه اضافه کرد: یک میلیون و 129 هزار و 720 قطعه در کشتارگاه‌های این استان ذبح شرعی و توسط بازرسین بهداشتی اداره‌کل دامپزشکی نظارت شدند.

این مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد یکی از سیاست‌های دامپزشکی را نظارت بر محصولات استحصالی کشتارگاه‌ها دانست و افزود: این نظارت در دو بعد بهداشتی و ذبح شرعی انجام می‌‌گیرد.

بهمنش اضافه کرد: در همین راستا 27 هزار و 993 کیلوگرم گوشت قرمز و تعداد 18 هزار و 986 قطعه طیور از چرخه مصرف شهروندان معدوم شد.

وی دلیل حذف این میزان گوشت را مشکلات بهداشتی و شرعی عنوان کرد.

انتهای پیام/82020/ب30/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها