امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۱۴:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106217
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شیراز به نقل از حوزه معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی فارس، فرمانده انتظامی این استان در نشست مشترک ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شیراز به نقل از حوزه معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی فارس، فرمانده انتظامی این استان در نشست مشترک مسئولان قضایی و انتظامی استان فارس و قرارگاه مبارزه با سرقت، هدف از برگزاری این نشست را رضایتمندی و ارائه خدمات مناسب‌تر به مردم عنوان کرد و گفت: حاصل تعامل مناسب دستگاه قضایی و انتظامی استان فارس به‌عنوان مؤثرترین متولیان امنیت، ‌افزایش امنیت و رضایتمندی مردم است.

سردار احمدعلی گودرزی با اشاره به نقش برجسته دستگاه قضایی و انتظامی در ایجاد امنیت تصریح کرد: از آنجا که یکی از دسیسه‌های دشمن ناامن کردن کشور است، تلاش مضاعف و همکاری و تعامل هرچه بیشتر مجموعه قضایی و انتظامی سبب خنثی کردن نقشه‌های دشمنان خواهد شد و در استان فارس این دو مجموعه بیشترین تعامل را دارد.

وی رسیدگی به پرونده‌های معوق در کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها را از دیگر برنامه‌های پلیس فارس برشمرد و اظهار کرد: رسیدگی سریع‌تر به این پرونده‌ها سبب افزایش رضایتمندی مردم می‌شود.

فرمانده انتظامی فارس به راه‌اندازی صدای مشاور در پلیس فارس اشاره کرد و گفت: راه‌اندازی صدای مشاور سبب آشنایی بیشتر مردم با حقوق خود و کاستن پرونده‌های متشکله و ارسالی به مراجع قضایی می‌شود.

گودرزی با اشاره به اجرای طرح «مکنا» در مراکز انتظامی فارس گفت: برای خوشایندسازی محیط خدمت طرح «مکنا» یا مدیریت کیفیت ناجا در حدود 100 کلانتری و پاسگاه این استان در حال اجرا است که این امر کاهش جرائم، افزایش روحیه خدمتی کارکنان و رضایتمندی مردم را در پی خواهد داشت.

وی از حضور مسئولان قضایی در کلانتری‌ها و آموزش‌های ارائه‌ شده توسط آنان تقدیر و تصریح کرد: همکاری بسیار مناسبی بین پلیس و دستگاه مقتدر قضایی استان وجود دارد.

در این نشست رئیس‌کل دادگستری استان فارس نیز بر تشکیل گروه‌های عملیاتی در راستای دستگیری محکومان و متهمان متواری و دستیابی به اهداف ارتقای امنیت اجتماعی تأکید کرد و خواستار تسریع در ابلاغ اوراق قضایی و توجه ویژه به این امر شد.

ذبیح‌الهو خدائیان همچنین به اجرای قاطع طرح برخورد با اتباع بیگانه غیرمجاز تأکید و یادآور شد: در راستای مبارزه با قاچاق انسان باید با افرادی که از طریق حمل و یا تأمین محل اسکان زمینه قاچاق انسان را فراهم نموده‌اند برخورد قاطع صورت گیرد.

رئیس شورای قضایی استان فارس همچنین از تعقیب و برخورد با کارفرما به‌ کارگیرنده اتباع بیگانه غیرمجاز در شعب ویژه و پلمپ این واحدها خبر داد و افزود: با توجه به اینکه درصد بالایی از جرائم خشن در استان فارس توسط اتباع بیگانه انجام می‌شود لزوم پیگیری جدی و اجرای صحیح طرح طرد اتباع بیگانه بیش ‌از پیش احساس می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در جمع فرماندهان انتظامی و اعضای شورای قضایی استان بر اجرای دستورات قضایی صادر شده در راستای برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی تأکید کرد و افزود: برخورد قاطع و قانونی با عرضه‌کنندگان منازل مبله و افرادی که اقدام به دیوارنویسی و تبلیغات اجاره منازل مبله در سطح شهر می‌‌کنند در دستور کار قرار دارد.

خدائیان ضمن ابراز رضایت و تقدیر از فرماندهی انتظامی استان فارس در مورد اجرای طرح ویژه مبارزه با ناهنجاری‌های اجتماعی و جرائم روزه‌خواری در ماه مبارک رمضان بر ادامه همکاری‌های متقابل دستگاه قضایی و انتظامی این استان در مبارزه با جرائم و آسیب‌های اجتماعی تأکید کرد.

در این نشست همچنین دادستان عمومی و انقلاب مرکز این استان، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان فارس و دادستان نظامی استان بر همگرایی و افزایش تعامل قضایی و انتظامی تأکید و نتیجه افزایش هماهنگی و تعامل این دو مجموعه را اقتدار پلیس و توسعه امنیت و رضایتمندی مردم دانستند.

در نشست مشترک قضایی و انتظامی و قرارگاه مبارزه با سرقت مسئولان قضایی و انتظامی استان فارس بر مبارزه جدی و قاطعانه با سرقت و مخلان نظم و امنیت تأکید کردند.
انتهای پیام/2448/الف/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها