امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۷:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106221
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس؛‌ احمد مسجدجامعی در نشست خبری صبح امروز خود که به منظور ارائه گزارش عملکرد یک ساله شورای چهارم برگزار شد، به سوالات ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس؛‌ احمد مسجدجامعی در نشست خبری صبح امروز خود که به منظور ارائه گزارش عملکرد یک ساله شورای چهارم برگزار شد، به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

وی در پاسخ به سوالی درباره جابجایی فرودگاه مهرآباد گفت: این موضوع را باید با دولت جدی تر دنبال کنیم و طرحی برای آن ارائه بدهیم؛ زیرا در غیر این صورت 15 سال دیگر هم این حرف ها قابل تکرار است. در همین راستا از کمیسیون های عمران و شهرسازی شورا خواستیم چارچوبی برای این کار ارائه دهند تا شهرداری طبق آن طرحی در این زمینه به دولت ارائه کند. 

مسجدجامعی افزود: البته یکی از مهمترین مسائلی که در این خصوص باید بررسی شود، بحث دسترسی ها است که اکنون دسترسی به فرودگاه امام خمینی (ره) دشوار است که احداث متروی فرودگاه نیز در دست اقدام است که لازم است سرعت یابد. اما اگر نگرش عام داشته باشیم، پشتیبانی فرودگاه های ملی و بین المللی توسط شهرداری ها در همه جای دنیا امری معمول است و ما نیز آن را پیگیری می کنیم، زیرا امنیت شهروندان ساکن در حوالی فرودگاه مهرآباد برای ما بسیار مهم است.

رئیس شورای شهر همچنین از به نتیجه رسیدن پیگیری های اعضای شورا برای حضور روسای کمیسیون ها در کمیته تخصیص بودجه خبر داد و گفت: بعد از طی کردن روند طولانی و استفاده از ابزارهای قانونی مثل تذکر و سوال از شهردار، بالاخره نظر شورا تامین شد و روسای کمیسیون های ششگانه شورا به کمیته تخصیص بودجه شهرداری دعوت شدند.

وی همچنین درباره روند پرداخت مطالبات حمل و نقل عمومی تهران از دولت گفت: طلب های انباشته حمل و نقل عمومی از دولت، مربوط به دولت های قبل است و دولت کنونی در مقایسه با پیشینیان خود، پرداخت های خوبی به بخش حمل و نقل داشته است. اما در برخی موارد تغییر سیاست ها درباره حمل و نقل عمومی در دستور کار است و در برخی موارد تغییر نگاه ها ضرورت دارد.

مسجدجامعی درباره انتخابات پیش روی هیات رئیسه شورا نیز گفت: عملکرد و کارکرد شورای شهر اجتماعی است، نه سیاسی و در واقع شورا در یک سال گذشته و دوره های قبل هم آنقدر سیاسی نبود، بلکه بعضا فضای سیاسی از بیرون به شورا تحمیل می شد. بنابراین ممکن است در زمان انتخابات هیات رئیسه شورا، بحث های سیاسی باز هم داغ شود که این طبیعی است، اما در نهایت هر نتیجه ای که از انتخابات هیات رئیسه به دست بیاید، برای همه ما محترم است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس درباره احتمال شرکت در انتخابات ریاست شورا گفت: من باز هم کاندیدای ریاست شورا می شوم، البته اطلاعی از اینکه چه افراد دیگری کاندیدا می شوند، ندارم؛ اما چنانچه رای نیاورم، برای سمت دیگری نامزد نمی شوم، بلکه ترجیح می دهم تهرانگردی را دنبال کنم.

رئیس شورای شهر درباره نظارت بر اموال اعضای شورای شهر نیز گفت: اعضای شورای شهر قبل از انتخابات شورا، از فیلترهای گوناگون مثل شورای نگهبان، وزارت کشور، قوه قضائیه و ... رد می شوند و دارایی و سایر سوابق آنان به دقت بررسی می شود. البته کاری نداریم که بعضی افراد مثل خانم ابتکار برای شرکت در انتخابات شورای شهر رد صلاحیت شده و بعد معاون ریاست جمهوری می شوند! اما اصولا طرح نظارت بر اموال مسئولان شهرداری و اعضای شورای شهر قبل و بعد از احراز مسئولیت مورد تایید ماست.

مسجدجامعی درباره پیگیری حادثه فوت کارگر تفکیک زباله توسط شورا نیز گفت: اگر قرار باشد آدم ها بر سر زباله های جنوب شهر تهران همدیگر را بکشند، این درد خیلی بزرگی است. اما باید آن سوی قضیه را نیز در نظر گرفت. به این مفهوم که مرحوم علی چراغی فرد محترمی بوده، اما برخورد با بعضی از افرادی که سد معبر می کنند، نیاز به ادبیات خاصی دارد و کارکنان رفع سد معبر باید برای انجام وظیفه خود، امنیت شغلی و جانی داشته باشند.

در پایان این نشست، به مناسبت سالروز تولد 58 سالگی مسجدجامعی، رئیس شورا به خبرنگاران شیرینی داد و با آنان عکس یادگاری گرفت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها