امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۹:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106222
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مصطفی سلیم در نشست خبری خود با اشاره به اینکه منطقه 21 - 52 کیلومتر مساحت دارد، اظهار داشت: منطقه 21 پنجمین منطقه در ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مصطفی سلیم در نشست خبری خود با اشاره به اینکه منطقه 21 - 52 کیلومتر مساحت دارد، اظهار داشت: منطقه 21 پنجمین منطقه در تهران از لحاظ ورودی و خروجی محسوب می‌شود که سه بزرگراه شهید فهمیده،‌لشکری و فتح وجود دارد که بار ترافیکی غرب تهران را عهده‌دار هستند.

سلیم بیان داشت: 30 درصد از مساحت منطقه 21 در اختیار کارخانجات و صنایع قرار دارد به طوری که 2800 کارخانه بزرگ صنعتی در محدوده 21 مستقر هستند.

شهردار منطقه 21 با اشاره به اینکه بخشی از فرودگاه مهرآباد در منطقه 21 قرار دارد، گفت: مناطق 9،17، 10 ، 18 و 21 مناطقی هستند که به واسطه استقرار فرودگاه با آن ارتباط دارند ضمن اینکه 30 درصد از مساحت منطقه 21 به مناطق نظامی، امنیتی اختصاص پیدا کرده است.

وی خاطرنشان کرد: در گذشته سطح منطقه 21 و محلات آن نمای بسیار نامطلوبی را به لحاظ دیوارهای بلند و سیم‌خاردارهای کشیده شده در منطقه داشت و در واقع فضای سخت،‌خشنی را در منطقه ایجاد کرده بود که با اقدامات انجام شده در دو سال گذشته سعی شده است فضای منطقه 21 لطیف جلوه داده شود.

وی افزود: 17 محله مسکونی در منطقه 21 وجود دارد که برخی از محله‌ها دیوار به دیوار مراکز صنعتی، انتظامی،‌امنیتی و هواپیمایی هستند و همین امر مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کرده است.

وی بیان داشت: وجود مراکز صنعتی و کارخانجات فرصتی را برای اشتغال برای شهروندان منطقه 21 ایجاد کرده است که به این جهت می‌توان وجود کارخانجات را مثبت دانست اما از جهت دیگر تردد کامیون‌ها و همچنین آلاینده‌های هوا و خاک در این منطقه از مشکلات شهروندان محسوب می‌شود.

وی گفت: در یکسال و نیم گذشته سعی شده است که آلودگی‌های زیست‌محیط را در منطقه 21 به حداقل برسانیم که به همین جهت کمیته محیط زیست شهرداری تهران جلسات مشترکی را با واحدهای صنعتی برگزار کردند و هم اینک 200 واحد صنعتی در این مدت پالایش شده که به برخی اخطار داده شده و بعضی نیز آلایندگی‌های محیط زیستی را رعایت کرده‌اند.

شهردار منطقه 21 وجود فرودگاه مهرآباد را مهمترین آلاینده صوتی و همچنین آلودگی هوا دانست وگفت:منطقه 9 و 21 بیشترین آلودگی صوتی را در این منطقه دارد.

وی اضافه کرد: علاوه بر آلایندگی صوتی، آلودگی‌های هوا نیز مردم منطقه 21 را تهدید می‌کند چرا که یک هواپیما چند برابر یک خودرو آلودگی ایجاد می‌کند.

سلیم گفت: در گذشته  و زمانی که فرودگاه مهرآباد در این منطقه احداث شده بود بخش مسکونی وجود نداشت و متاسفانه هم اینک فرودگاه مهرآباد شرایط نامطلوبی را برای مردم منطقه ایجاد کرده که باید طرح اساسی در این خصوص اتخاذ شود.

وی گفت: قبل از انقلاب این تفکر بود که فرودگاه مهرآباد مستقل شود و هم اینک فرصت آن رسیده است که این طرح اجرایی شود و در واقع فرودگاه مهرآباد به یک فضای سبز و شهری تبدیل شود.

شهردار منطقه 21 ادامه داد: طبق آمار پرواز در فرودگاه مهرآباد دو برابر فرودگاه امام خمینی است که باید این موضوع معکوس شود ضمن اینکه در برخی مواقع قطعات هواپیمایی از بالای سر به سر مردم و خودروها اصابت می‌کند که احتمال دارد شهروندان به همین خاطر جان خود را از دست بدهند.

وی اظهار امیدواری کرد باتوجه به حمایت شهردار تهران و شورای شهر موضوع انتقال طرح فرودگاه مهرآباد به فرودگاه امام در دستور کار مسئولان هواپیمایی قرار گیرد.

سلیم گفت: فرودگاه مهرآباد به دلیل موقعیت خوبی که دارد از نظر اقتصادی می‌تواند درآمد خوبی برای مسئولان فرودگاه داشته باشد و می‌تواند با تغییر کاربری به یک بوستان درآمدزایی ایجاد کند.

شهردار منطقه 21 تصریح کرد: سال گذشته و با هماهنگی‌های صورت گرفته با مسئولان فرودگاه 150 هزار درخت در این محدوده کاشته شد و برخی از این درخت‌ها، درختان مثمر بودند.

وی افزود: یکی دیگر از اقداماتی که در منطقه 21 در یک سال گذشته صورت گرفته است، درختکاری در زمین‌های بایر بوده است.

سلیم گفت: شهرداری منطقه 21از یک سال گذشته زمین‌های بایر و بی‌دفاع را و همچنین زمین‌هایی که به صورت غیرقانونی در تصرف افراد دیگری درآمده بود و در نهایت درختکاری را در آن مناطق آغاز کرد و یکسال و نیم گذشته 250 هکتار به سرانه فضای سبز منطقه اضافه شده و هم اینک فضای سبز آن 500 هکتار است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات منطقه 21 و با توجه به استقرار فرودگاه از صنایع و کارخانجات، ترافیک‌های سنگین در این منطقه است که در یکسال و نیم گذشته به دلیل این مشکلات 5 پل به بهره‌برداری رسید و هم زمان با نصب این پل‌ها، پل‌های عابر پیاده نیز به بهره‌برداری رسیده است.

شهردار منطقه 21 تصریح کرد: در یک سال گذشته 500 هزار درخت در منطقه 21 کاشته شده و این امر در نوع خود بی‌سابقه است.

وی از تکمیل پروژه کاروانسرای سنگین یک و دو تا پایان سال خبر داد و گفت: صد در صد این پروژه به اتمام رسیده و پیش‌بینی می‌شود مراحل بعدی تا پایان سال انجام شود.

شهردار منطقه 21 از اجرای یک طرح منحصر به فرد در منطقه خبر داد و گفت: قرار است شهید باکری امتداد پیدا کند و از طریق اتوبان شهید فهمیده متصل به بزرگراه فتح و در نهایت به آزادگان متصل شود.

وی طول این بزرگراه را 6 کیلومتر دانست و گفت: تا سال آینده این بزرگراه تکمیل خواهد شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها