امروز : دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 26
۰۴:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106225
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علیرضا اکبرشاهی گفت: با توجه به برخوردهای سخت با حاملان مواد مخدر توسط پلیس عربستان که ناشی از قوانین و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علیرضا اکبرشاهی گفت: با توجه به برخوردهای سخت با حاملان مواد مخدر توسط پلیس عربستان که ناشی از قوانین و مقررات آن کشور است، در سنوات اخیر جنبه سیاسی به خود گرفته و زائران کشورمان را مورد توجه ویژه قرار داده‌اند.

وی افزود: ستاد مبارزه با مواد مخدر در راستای صیانت از شأن و منزلت زائران عزیز کشورمان در عربستان، دستورالعملی با حضور دستگاه‌های ذی‌ربط تنظیم و توسط دبیرکل ستادمبارزه با مواد مخدر، جهت اجرا ابلاغ کرده است.

اکبرشاهی تأکید کرد: به موجب این دستورالعمل، نیروی انتظامی و دستگاه قضایی قاطعانه با حمل مقادیر مواد مخدر حتی اندک اعمال قانون خواهند کرد و سازمان حج و زیارت نیز از اعزام افرد دستگیر شده به حج، ممانعت بعمل خواهد آورد.

مدیرکل مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر، به تعداد بسیار محدود کسانی که احتمالِ قصد انتقال مواد مخدر را دارند توصیه کرد در فرصت باقیمانده تا حج تمتع، نسبت به ترک اعتیاد خود اقدام کنند یا سفر خود را به تعویق بیاندازند؛ چرا که با توجه به امکانات، تجهیزات و توانائی‌های پلیس، عبور مواد مخدر غیر قابل توزین نیز از گیت‌های پلیس فرودگاه‌های کشور امکانپذیر نبوده و در صورت دستگیری، برخورد قانونی با متخلف صورت خواهد گرفت.

اکبرشاهی ادامه داد: در این راستا ستاد مبارزه با مواد مخدر، امکان ترک این عزیزان را از طریق معرفی به مراکز مجاز ترک اعتیاد فراهم کرده تا ان شاءالله بتوانند در صحت و سلامت روح و جسم از این سفر معنوی به فیض کامل برسند. در این مورد زائرین ذی‌ربط می‌توانند از مدیران کاروان‌ها اطلاعات لازم را دریافت کنند.

وی همچنین به مواد 17 و 40 قانون مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و عنوان داشت: به استناد ماده 17 حمل هر مقدار مواد مخدر باعث ابطال گذرنامه و ممنوع‌الخروجی فرد از 1 تا 5 سال خواهد شد و در صورت تکرار،  گذرنامه به مدت 5 تا 15 سال باطل و ممنوع الخروج خواهد شد که این موضوع از سوی معاون قضائی دادستانی کل کشور به قضات سراسر کشور تاکید شده است.

مدیرکل مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: بموجب ماد 40 قانون، متادون و کدئین نیز در زمره مواد مخدر می‌باشند. از طرف دیگر حمل و نگهداری برخی داروها از جمله داروهای آرام بخش(دیازپام کُلنازپام و...) و ریتالین، در عربستان جرم تلقی می‌گردد لذا از افرادی که داروهای خاصی مصرف می‌نمایند، خواست قبل از اعزام، نوع و مقدار داروهای مصرفی خود را به مدیران محترم کاروان‌ها اعلام کنند.

اکبرشاهی از زائران کشورمان خواست تا از قبول امانت و حمل وسایل دیگران اجتناب کرده زیرا ممکن است حاوی موادمخدر باشد.

وی ابراز امیدواری کرد: زائران با رعایت قانون و توجه به توصیه‌های مدیران کاروان‌ها، مسئولان ذی‌ربط در سازمان حج و زیارت و همچنین پلیس فرودگاه‌ها، حج تمتع سالجاری را به خوبی و موفقیت به انجام رسانیده و خدای ناکرده به و اسطه عدم توجه و آگاهی، افرادی که سالها در انتظار این سفر پر فیض معنوی بوده اند، محروم نشوند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها