امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۰:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106240
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، «خوزه موخیکا» رئیس جمهور اروگوئه طی یک مصاحبه مطبوعاتی بر اهمیت ادامه مذاکرات پیرامون تجارت ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، «خوزه موخیکا» رئیس جمهور اروگوئه طی یک مصاحبه مطبوعاتی بر اهمیت ادامه مذاکرات پیرامون تجارت آزاد بین اتحادیه اروپا و بازار مشترک جنوب (مرکوسور) تأکید کرد.

خبرگزاری «تله‌سور» در این خصوص نوشت: موخیکا ضمن حمایت از توافقنامه تجارت بین اتحادیه اروپا و مرکوسور افزود، هدف کشورهای عضو مرکوسور تنوع بخشی به بازارهای صادراتی و جلوگیری از وابستگی بیش از حد به یک شریک تجاری است.

وی تصریح کرد: ما باید با حفظ بازارهای اروپا با رشد و نفوذ بازارهای چین مقابله کنیم؛ ما به دنبال پیدا کردن جایگزین برای بازارهای چین نیستیم بلکه هدفمان جلوگیری از وابسته شدن به یک بازار واحد است.

موخیکا در طول سفر اخیر خود به ایالات متحده آمریکا با شرکت در مراسمی که با حمایت بانک جهانی صورت گرفته بود بیان کرد: اروگوئه به دنبال شرکای تجاری جدید به منظور دستیابی بیشتر به استقلال اقتصادی و ریشه‌کنی فقر است.

موخیکا پس از برگزیده شدن به عنوان نامزد دریافت جایزه صلح نوبل تأکید کرد که این جایزه با توجه به رخدادهای فعلی جهان ارزشی نداشته و آن را به رسمیت نمی‌شناسد.

موخیکا همچنین افزود: در طول 10 سال گذشته سطح فقر در اروگوئه کاهش پیدا کرده و از 38 درصد به 11 درصد رسیده است.

بر اساس گزارشات دولتی در اروگوئه درآمد سرانه این کشور از سال 2006-2012 به میزان 36 درصد رشد داشته و در ماه جولای گذشته بانک جهانی، اروگوئه را به عنوان کشوری با بالاترین سطح درآمد طبقه‌بندی کرده است.

از سال 2004 تا 2012 نیز هزینه‌های اجتماعی در اروگوئه به میزان 75 درصد افزایش یافته است.

به گزارش فارس، چندی است که کشورهای عضو مرکوسور طی آخرین مذاکرات خود در خصوص گسترش روابط تجاری منطقه در عرصه بین‌المللی به دنبال افزایش تعداد شرکای تجاری خود علاوه بر چین می‌باشند؛ در این بین اروگوئه یکی از کشورهای پیشرو در این امر می‌باشد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها