امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۳:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106241
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، انجمن «سائوپائولو» از امروز 25 آگوست تا 29 این ماه (3 تا 7 شهریور) برای نخستین بار با حضور 180 ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، انجمن «سائوپائولو» از امروز 25 آگوست تا 29 این ماه (3 تا 7 شهریور) برای نخستین بار با حضور 180 حزب و سازمان اجتماعی چپ‌گرای منطقه آمریکای لاتین و سایر کشورها در «لاپاز» پایتخت بولیوی شروع به کار می‌کند.

خبرگزاری «ای بی آی» در این خصوص نوشت: نکات برنامه‌ریزی شده برای بحث و بررسی در طول این انجمن به شرح زیر می‌باشد:

دوشنبه: تحلیل بحران نظام سرمایه‌داری، جغرافیای سیاسی و چشم‌انداز سوسیالیسم بین‌المللی، بررسی امکان ادغام منطقه آمریکای لاتین و حوزه کارائیب به همراه چالش‌های موجود، بررسی مشکلات و مؤسسات مربوط به جنبش‌های اجتماعی.

سه‌شنبه: برگزاری همزمان جلسات وزرای مناطق آند - آمازون جنوبی، آمریکای مرکزی و حوزه کارائیب، آمریکا و اروپا.

چهار‌شنبه: مذاکرات دولت‌های چپ‌گرا و مخالف با نظام امپریالیستی در جهت ایجاد صلح و مبارزه با موانع دستیابی به جهانی چند قطبی.

پنج‌شنبه: دیدار اعضای پارلمان انجمن با زنان و آفریقایی تبار‌های حاضر در جلسه.

جمعه: آخرین روز برگزاری انجمن که طی آن بیانیه‌ای جهت پایان یافتن تحریم اقتصادی کوبا توسط آمریکا، حمایت از آرژانتین در راستای مالکیت جزایر مالویناس و همچنین حمایت از بولیوی در یافتن راهی جهت دستیابی به آب‌های آزاد قرائت خواهد شد.

به گزارش فارس، انجمن سائوپائولو در سال 1990 (1369) در شهر «برازیلیا» پایتخت برزیل از سوی حزب کارگران این کشور و به رهبری «لولا دا سیلوا» تأسیس شده است؛ از همان زمان هدف این انجمن بحث و بررسی مسائل گوناگون در سطح بین‌المللی اعلام شد.

این انجمن از زمان تأسیس خود مورد توجه و همکاری کشورهایی چون مکزیک، نیکاراگوئه، کوبا، اروگوئه، ال‌سالوادور، گوآتمالا، اکوادور، آرژانتین، ونزوئلا و همچنین شهرهای پورتوالگره (یک شهر بندری در برزیل) و سان‌پابلو (یکی از شهرهای ایالت کالیفرنیا) قرار گرفت.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها