امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۴:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106251
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  به نقل از یوم السابع، محمد عبد العزیز وزیر امور خارجه لیبی در نشست خبری مشترک با سامح شکری همتای مصری‌اش ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  به نقل از یوم السابع، محمد عبد العزیز وزیر امور خارجه لیبی در نشست خبری مشترک با سامح شکری همتای مصری‌اش با تشکر از دولت قاهره به دلیل میزبانی از نشست همسایگان لیبی تاکید کرد که کمیته‌هایی برای بررسی شرایط سیاسی و امنیتی در لیبی کمیته‌هایی تشکیل شده است.

وزیر امور خارجه لیبی در ادامه تصریح کرد که تحولاتی در کشورش در جریان است که دارای آثار منفی بر کشورهای همسایبه از جمله مصر است.

وی با اشاره به اینکه خطر تروریست تنها برای لیبی یا مصر نخواهد بود تصریح کرد که برای تشکیل کمیته سیاسی به ریاست مصر برای بررسی شرایط در لیبی توافق شده است و همچنین توافق شده تا کمیته‌ای امنیتی به ریاست لیبی تشکیل شود.

وی همچنین اظهار داشت که کشورهای همسایه لیبی توافق کرده اند که پارلمان این کشور را تنها نماینده لیبیایی ها بدانند.

محمد عبد العزیز با اشاره به اینکه قاهره درگیر ماجرای غزه است تصریح کرد که مصر با وجود درگیری بودن به ماجرای غزه اهتمام ویژه‌ای به مسئله لیبی دارد.

مصر پس از سقوط فرودگاه طرابلس به دست افراد مسلح و تشدید درگیری‌ها بین گروه‌های شبه نظامی و نیروهای ارتش این کشور از یک سو و درگیری بین گروه‌های شبه نظامی با یکدیگر همسایگان لیبی نشستی اضطراری در طرابلس برگزار کردند تا آخرین تحولات در کشور بحران زده لیبی را مورد بررسی قرار دهند. 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها