امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۵:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106267
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره، «احمد الفضالی»، رئیس جریان استقلال مصر با حضور در کنفرانسی مطبوعاتی در یکی از هتل‌های ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره، «احمد الفضالی»، رئیس جریان استقلال مصر با حضور در کنفرانسی مطبوعاتی در یکی از هتل‌های قاهره از تشکیل ائتلاف انتخاباتی جدیدی خبر داد که ائتلاف «جریان استقلال» نام دارد و 33 حزب سیاسی و 14 جنبش را در برمی‌گیرد.

تشکیل دهندگان این ائتلاف اعلام کردند که هدف از تشکیل این ائتلاف حضور جبهه‌ای قدرتمند در انتخابات پارلمانی آینده مصر و مقابله با به قدرت رسیدن جریان‌های سیاسی افراط گرا و تندرو اسلامی است.

در این راستا «کمال ابو عیطه»، وزیر سابق نیروی کار مصر تصریح کرد: رهبران سیاسی پس از دو انقلاب 25 ژانویه و 30 ژوئن تنها به حضور در برخی گروه‌ها و جریان‌ها اکتفا و از حضور در جمع مردم به ویژه قشر مستمند و نیازمند خودداری کردند و همین موجب عدم تحقق اهداف انقلاب مصر شد، به همین دلیل وی خواستار تشکیل ائتلاف ملی گسترده شد که تمام نیروهای سیاسی مصر چه راستگرا و چه چپگرا در برگیرد و برای منافع ملی مصر وارد عرصه انتخاباتی جدید شوند.

اما احمد فضالی در گفت‌‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره توضیح داد که جریان استقلال مصر کمیته‌ای از حکما به ریاست یحیی الجمل و محمد العرابی و  کمال ابو عیطه تشکیل خواهد داد که وظیفه آن هماهنگی میان طرف‌های سیاسی برای حضور قدرتمندتر در انتخابات پارلمانی آینده است.

فضالی تاکید کرد که درب این ائتلاف به روی همه گروه‌ها و جریان‌های مصری به جز جماعت اخوان المسلمین که موجب خونریزی‌های بسیار در مصر شده است.

با این حال فضالی اعلام کرد که این ائتلاف درب خود را به روی برخی از عناصر حزب ملی سابق که در پرونده‌های فساد دست نداشته‌اند، باز نگهداشته است و تمام تلاش خود را به کار می‌برد، تا پارلمان آینده به دور از درگیری‌های جناحی و پارلمانی فعال باشد و برای ممانعت از حضور اخوانی‌ها در پارلمان از هیچ اقدامی فروگذاری نخواهد کرد.

از سوی دیگر «وحید الاقصری»، رئیس حزب سوسیالیست عربی مصر نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس تصریح کرد که هدف جریان استقلال تحقق اهداف انقلاب است و حوادث سال‌های اخیر ثابت کرد که مردم مصر مردم مسئولیت پذیری هستند.

در حالی‌که «حلمی الحدیدی»، وزیر اسبق بهداشت مصر نیز در سخنانی خاطر نشان کرد که مصر مرحله سختی را سپری می‌کند و درحال حاضر جریان‌هایی در عرصه سیاسی حضور دارند که خواهان بازگشت مصر به دوره سابق هستند و یکی از مسئولیت‌های جریان استقلال مقابله با این جریان‌ها و گروه‌های سیاسی و ممانعت از ورود آنها به پارلمان آینده است.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها