امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 24
۲۳:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106269
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 9
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «بان‌کی‌مون» دبیر کل سازمان ملل روز دوشنبه حملات رژیم‌صهیونیستی به نوار غزه را «نقض قوانین انسانی» ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «بان‌کی‌مون» دبیر کل سازمان ملل روز دوشنبه حملات رژیم‌صهیونیستی به نوار غزه را «نقض قوانین انسانی» خواند و گفت بارها به شدیدترین لحن ممکن حملات به غیرنظامیان و زیرساخت‌های نوار غزه را محکوم کرده است.

آقای بان که با شبکه سی‌ان‌ان گفت‌وگو می‌کرد، در مورد تحولات غزه گفت: «تراژدی فاجعه‌باری که در غزه می‌گذرد، کاملا غیرقابل قبول است. فکر می‌کنم این نقض کامل قوانین بین‌المللی انسانی است و من به شدیدترین لحن ممکن کشتار غیرنظامیان، مردم، کودکان و زنان و نابودی زیرساخت‌ها را محکوم کرده‌ام.»

وی افزود: «ما باید دلایل ریشه‌ای را حل کنیم. مسائل متعددی وجود دارد که طرفین پیشتر آن‌ها را مشخص کرده‌اند... من پیش از این توصیه کرده‌ام که همه مسائل باید از طریق مذاکرات سیاسی، حل شود. من عمیقا از اینکه آتش‌بس شکننده غزه حفظ نشد، نگران و ناامید شدم. همه طرف‌های کلیدی باید با اراده سیاسی به قاهره بازگشته و بر سر آتش‌بسی پایدار و بلندمدت، توافق کنند. بر اساس همین توافق، ما باید به بازسازی غزه پرداخته و در مورد موارد نقض قوانین حقوق بشری و قواعد انسانی در غزه، تحقیق کنیم.»

از آغاز عملیات رژیم‌صهیونیستی در نوار غزه، تاکنون بیش از 2000 فلسطینی به شهادت رسیده‌اند که بنا بر اعلام سازمان ملل، اغلب آن‌ها غیرنظامی بوده‌اند. دبیر کل سازمان ملل تا پیش از حملات صهیونیست‌ها به تأسیسات آژانس‌های وابسته به سازمان ملل، از محکومیت اقدامات تل‌آویو در غزه خودداری کرده بود. در حال حاضر مذاکرات آتش‌بس موقت در قاهره پایتخت مصر در جریان است و گفته می‌شود طرفین احتمالا تا ساعاتی دیگر بر سر آتش‌بسی که می‌تواند تا یک ماه به طول بیانجامد، به توافق برسند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار