امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۰:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106282
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 54
نشست خبری ارکستر چکاوک صبح امروز با حضور رضا شایسته و میلاد کیایی و جمعی از اهالی رسانه در تالار وحدت برگزار شد. رضا شایسته در این نشست گفت: حضور ...

نشست خبری ارکستر چکاوک صبح امروز با حضور رضا شایسته و میلاد کیایی و جمعی از اهالی رسانه در تالار وحدت برگزار شد.

رضا شایسته در این نشست گفت: حضور میلاد کیایی در اجرای ارکستر چکاوک برای گروه افتخار است. میلاد کیایی با تمام مشغله‌هایی که داشته و دارند ما را همراهی کردند و به ما مشاوره‌های ارزشمندی دادند.

سرپرست ارکستر چکاوک در ادامه گفت: خوشحال هستم که این خبر را اعلام کنم که آثار تصویری گروه با اخذ نمایش از وزارت ارشاد قابل دسترسی عموم قرار گرفته است. همانطور که می‌دانید اخذ مجوز کنسرت تصویری برخلاف آلبوم بسیار سخت و دشوار است.

شایسته ادامه داد: رسالت کاری ارکستر چکاوک اجرای آثار قدیمی است چرا که اقبال عمومی را در اجرای آثار قدیمی می‌بینیم که خود این امر هم چند دلیل دارد اول اینکه آثار قدیمی به خاطر ملودی‌محور بودن پرطرفدار و ماندگار شده‌اند و برخی از این ملودی‌ها را حتی بدون ساز هم قابل شنیدن هستند.


وی افزود: در ترانه‌های قدیمی اشعار سهل و آسان فهم هستند که همه مردم آنها را می‌فهمند و دلیل دیگر به کارگیری ترانه‌های قدیمی ریتم ساده و تنظیم خوب آنهاست، اغلب ترانه‌های قدیمی تلفیقی درست از شعر و موسیقی ارائه می‌دهند که باعث ماندگاری‌شان شده است.

سرپرست ارکستر چکاوک در ادامه با تشریح برنامه‌های کنسرت این گروه گفت: اجرای ارکستر چکاوک در تالار وحدت در دو بخش خواهد بود که در قسمت اول آثاری از بزرگان موسیقی از جمله تجویدی و خرم را خواهیم داشت و در قسمت دوم هم آثار هنرمندان قدیمی چون عماد رام را اجرا می‌کنیم و استاد میلاد کیایی در آخر اجرای بخش دوم به ما اضافه خواهند شد و نزدیک به 10 دقیقه از تک‌نوازی ایشان استفاده خواهیم کرد.

میلاد کیایی در ادامه این نشست با اشاره به تغییر و تحولاتی که در موسیقی اتفاق افتاده گفت: دنیا رو به تحول است و همه چیز تغییر کرده است بنابراین این تحولات باید در موسیقی هم دیده شود اما در این میان مهم این است که سنت‌ها و ارزش‌ها را حفظ کنیم.

این استاد موسیقی یادآور شد: گروه چکاوک متشکل از جوان‌هایی هستند که کارهای خوبی ارائه می‌دهند، این گروه احساس کرده که نغمه‌های گذشته رفته‌رفته در حال کمرنگ شدن است و شاید نسل فعلی این نیاز را داشته باشد که این نغمه‌ها را دوباره بشنود.

وی افزود: باید پرسید چرا نسل فعلی به آهنگ‌های گذشته گرایش دارد و باید پرسید که چرا نسل جدید از من می‌خواهند که آثار گذشته را برایشان نت‌نویسی کنم؟ چرا این نسل از من نمی‌خواهد که آثار یکی دو دهه گذشته را نت‌نویسی کنم؟

کیایی در ادامه در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چرا نباید از خلاقیت‌ها و بدعت‌های جدید استفاده کرد، گفت: باید قبول کرد که موسیقی امروز ما بیمار است اما موسیقی گذشته برخلاف تصور از بین نرفته و شاید در حال از بین رفتن باشد. 

در پایان این نشست رضا شایسته با اعلام خبر برگزاری جشن تولد 70 سالگی میلاد کیایی گفت: گروه چکاوک برنامه‌ای را برای جشن 70 سالگی استاد کیایی ترتیب داده است که به زودی جزئیات آن اعلام خواهد شد. همچنین اجرای بعدی ارکستر چکاوک به ساخته‌های میلاد کیایی از جمله «پگاه»، «طلوع» و «ابر بی‌باران» اختصاص خواهد داشت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها